به گزارش افکارنیوز،

برخی منابع دولتی تأکید کردند که هواپیماهای اسرائیلی هرگز از حریم هوایی کویت برای رسیدن به امارات عبور نمی‌کند.

اخبار بین الملل- روزنامه کویتی «القبس» با اعلام این مطلب به نقل از منابع فوق نوشت که خط هوانوردی که روز دوشنبه از فلسطین اشغالی به امارات افتتاح شد، از حریم هوایی کویت عبور نمی‌کند بلکه از مسیر دیگری عبور می‌گذرد که تماماً از کویت دور است و هر آنچه درباره امکان اجازه به هواپیماهای اسرائیلی برای عبور از حریم هوایی کویت گفته می‌شود، صحت ندارد.

روز دوشنبه (دهم شهریور) نخستین هواپیمای رسمی رژیم صهیونیستی که حامل هیأت صهیونیستی و آمریکایی بود در فرودگاه ابوظبی به زمین نشست.  پرواز این هواپیمای صهیونیست به ابوظبی در حالی بود که ۱۷ روز پیش دو طرف از توافق عادی‌سازی روابط خبر داده بودند.

در همین رابطه «دویچه‌وله» نوشت که هواپیمای شرکت هواپیمایی اسرائیلی اِل‌آل، نخستین هواپیمای اسرائیلی است که در فرودگاه ابوظبی به زمین می‌نشیند. این هواپیما برای پرواز از تل‌آویو به ابوظبی، باید از فراز آسمان عربستان سعودی عبور می‌کرد. از این منظر، این نخستین هواپیمای اسرائیلی است که به شکل آشکار و رسمی وارد حریم هوایی عربستان سعودی می‌‌شود.

رئیس‌جمهور آمریکا روز پنج‌شنبه (۲۳ مرداد/ ۱۳ آگوست) در بیانیه‌ای اعلام کرد رژیم صهیونیستی و امارات به توافقی برای «عادی‌سازی کامل روابط» دست پیدا کرده‌اند.