به گزارش افکارنیوز،

در حالی که تظاهرات خشونت آمیز در اعتراض به رفتارهای نژادپرستانه و وحشیگری پلیس در شهرهای مختلف آمریکا به خصوص کنوشا و پورتلند همچنان ادامه دارد، ترامپ قصد دارد سه شنبه به شهر کنوشا سفر کند. ترامپ سعی دارد تا نشان دهد مساله ناآرامی های اجتماعی در اولویت برنامه های کاریش قرار دارد.

اخبار بین الملل- این مساله باعث شده تا کارشناسان  حضور وی در شهر آشوب زده کنوشا را فرصتی برای کمپین انتخاباتی ترامپ ارزیابی کنند.

بر اساس این گزارش شلیک یک مامور پلیس به سوی یاکوب بلیک شهروند سیاهپوست که منجر به فلج شدن وی شد، آتش اعتراضات خشونت آمیز در شهر کنوشا را شعله ور کرده است.

ترامپ ضمن دفاع از عملکرد طرفداران خشونت طلبش از رهبران حزب دموکرات به خاطر ناکامی در سرکوب اعتراضات به شدت انتقاد کرده است. از طرف مقابل نیز دموکرات ها بارها ترامپ را به تشدید تفرقه و نفرت در سراسر آمریکا متهم کرده اند.

ترامپ قصد دارد در سفر به شهر کنوشا با مقام های ارشد پلیس دیدار کرده و خسارات ناشی از اعتراضات خشونت بار اخیر را ارزیابی کند. ترامپ قرار نیست با خانواده بلیک دیداری داشته باشد.

تونی اورس فرماندار ایالت ویسکانسین یکشنبه در نامه ای به ترامپ از وی خواست تا در شرایط کنونی به این شهر سفر نکند. وی نسبت به تشدید خشونت ها و ناآرامی ها در این شهر هشدار داده است.