به گزارش افکارنیوز،

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا دوشنبه در یک کنفرانس خبری گفت: برنامه ای برای دیدار با خانواده یاکوب بلیک در ویسکانسین ندارم زیرا آنها خواستار حضور وکلا در این دیدار بودند.

اخبار بین المللبر اساس این گزارش در حالی که تظاهرات خشونت آمیز در اعتراض به رفتارهای نژادپرستانه و وحشیگری پلیس در شهرهای مختلف آمریکا به خصوص کنوشا و پورتلند همچنان ادامه دارد، ترامپ قصد دارد سه شنبه به شهر کنوشا سفر کند. ترامپ سعی دارد تا نشان دهد مساله ناآرامی های اجتماعی در اولویت برنامه های کاریش قرار دارد.

شلیک یک مامور پلیس به سوی یاکوب بلیک شهروند سیاهپوست که منجر به فلج شدن وی شد، آتش اعتراضات خشونت آمیز در شهر کنوشا را شعله ور کرده است.

ترامپ در اظهاراتی در کاخ سفید گفت: با کشیش خانواده بلیک صحبت کردم و متوجه شدم که بهتر است در جایی که وکلا نیز قرار است حضور داشته باشند، با خانواده وی دیدار نداشته باشم. آنها خواستار صحبت با من بودند. آنها می خواستند وکلا نیز حضور داشته باشند و من تصور کردم که این اقدام نامناسب است. بنابر این با آنها دیدار نخواهم کرد. ولی با کشیش خانواده آنها صحبت کردم.

این در حالی است که جاستین بلیک عموی یاکوب در این باره گفت: پدر یاکوب هیچ تمایلی برای صحبت با ترامپ ندارد. تنها درخواست پدر بلیک در شرایط کنونی، بهبودی کامل فرزندش و اجرای عدالت است.

وی افزود : ترامپ یک نژادپرست است که تنها موجب تشدید تنش های نژادی می شود. از زمانی که او وارد کاخ سفید شده، تنش های نژادی به شدت افزایش یافته است.