به گزارش افکارنیوز،

علی‌رغم درخواست مقامات محلی شهر « کنوشا » واقع در ایالت ویسکانسین از «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور ایالات متحده برای سفر نکردن به این شهر در بحبوحه اعتراضات ضد نژادپرستی و خشونت پلیس آمریکایی علیه رنگین‌پوستان، وی اما به این شهر سفر کرد.

اخبار بین المللبه نوشته خبرگزاری «رویترز»، ترامپ شامگاه سه‌شنبه (به وقت تهران) به کنوشا سفر کرد اما نه برای التیام دادن شکاف تبعیض نژادی و درخواست برای پایان خشونت علیه رنگین‌پوستان بلکه برای اعلام حمایت از پلیس و نیروهای امنیتی که مشغول سرکوب اعتراضات مردمی هستند.

بر این اساس، وی در سفر خود به کنوشا نه تنها از «جِیکوب بلِیک»، شهروند سیاهپوستی که ده روز پیش به ضرب هفت گلوله پلیس سفیدپوست آمریکا فلج شده و در بیمارستان بستری است، عیادت نکرد بلکه حتی با خانواده وی نیز دیداری نداشت.

رئیس‌جمهور آمریکا ضمن دادن وعده اختصاص بودجه فدرال بیشتر به کنوشا، مجدداً اظهارات تفرقه‌افکنانه خود و توهین به معترضان را از سر گرفت: «این‌ها تظاهرات مسالمت‌آمیز نیست، بلکه واقعا تروریسم داخلی است».

به نوشته رویترز، ترامپ در ادامه اتهام‌زنی‌های خود به تظاهرات‌کنندگان افزود:‌ «برای متوقف کردن خشونت سیاسی، ما باید با ایدئولوژی افراطی نیز برخورد کنیم. ما باید اظهارات خطرناک ضد پلیس را سرکوب کنیم. بدون کمک من، کنوشا با خاک یکسان می‌شد».

این در حالی است که ترامپ تهدید کرده مأموران فدرال بیشتری به شهرهای تحت مدیریت دموکرات‌ها که در آن تظاهرات‌های مردمی برپاست، اعزام می‌کند حتی اگر شهرداران آنها مخالفت کنند.

پیش از این، فرماندار ایالت ویسکانسین از وی خواست در برنامه سفر خود به شهر کنوشا در این ایالت در میانه اعتراضات علیه نژادپرستی و خشونت پلیس، تجدیدنظر کند چرا که حضور وی مانع بهبود شرایط است.