به گزارش افکارنیوز،

 محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت و در جمع خبرنگاران درباره دستور رئیس‌جمهور درخصوص تعرفه اینترنت رایگان اینترنت سامانه شاد دانش آموزان گفت: آنچه آقای رئیس‌جمهور دستور دادند این بود که استفاده دانش آموزان و معلمان از شبکه شاد رایگان باشد. طی امروز و فردا در این زمینه جلسه‌ای با سازمان برنامه و بودجه خواهیم داشت و مراتب را به اپراتورها ابلاغ خواهیم کرد.

اخبار سیاسی- وی افزود: مشخص است که آموزش مجازی صرفا از طریق شبکه شاد پیگیری نمی‌شود و دانش آموزان و معلمان از ابزارهای دیگر نیز استفاده می‌کنند، به همین دلیل در حال طراحی بسته‌های جدید هستیم تا در اختیار معلمان و دانش آموزان و اساتید دانشگاه و دانشجویان قرار دهیم که بتوانند از آموزش مجازی استفاده کنند و این آموزش را به سمت عدالت آموزشی سوق دهد. جزئیات این اقدامات را تا دوشنبه هفته آینده اعلام خواهیم کرد.

وزیر ارتباطات تصریح کرد: بسته‌هایی که طراحی کرده‌ایم فراتر از شبکه شاد است و مردم خواهد توانست بر این موضوع حساب کنند که استفاده از اپلیکیشن شاد رایگان خواهد شد. امروزه کار اتصال رایگان بیش از 86 هزار مدرسه در سراسر کشور به شبکه ملی اطلاعات به اتمام رسیده و این ظرفیت بالایی را برای آموزش مجازی دانش آموزان فراهم می‌کند.

آذری جهرمی بیان کرد: اتصال تمام دانشگاه‌ها به این شبکه هم در دستورکار است و باید حدود 1000 دانشگاه را به این شبکه متصل کنیم. در حال حاضر طراحی‌های این اقدام در حال انجام است و فکر می‌کنم که تا پایان سال جاری این موضوع به طول بیانجامد. بسته مخصوص دانشجویان و اساتید برای این است تا بتوانند از ابزارهای آموزش مجازی استفاده کنند و هزینه این نوع آموزش هم روی دوش آنها نباشد.