به گزارش افکارنیوز،

علی علیزاده نماینده مراغه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تدوین طرح شفافیت آرای نمایندگان در قوه مقننه، گفت: این طرح در کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی قوه مقننه در حال بررسی شدن است و به دلیل اهمیت این موضوع قطعا بررسی این طرح در این کمیسیون زمانبر خواهد بود.

اخبار سیاسی- وی با بیان اینکه بنده موافق شفافیت آرای نمایندگان هستم، ادامه داد: بنده حتی اعلام کرده ام با توجه به زمان بر بودن بررسی طرح شفافیت آرای نمایندگان در کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی تمامی آرای خود در صحن علنی را در فضای مجازی منتشر خواهم کرد که کما اینکه این کار را انجام داده ام.

نماینده مراغه و عجب شیر در مجلس با تاکید براینکه مطالبه شفافیت از جمله شفافیت آرای نمایندگان در یکی چند وقت اخیر از مهم‌ترین مطالبه‌ها از مجلس بوده است، اضافه کرد:شفافیت به‌دلیل اینکه امکان نظارت عمومی بر فعالیت افراد را فراهم می‌کند بهترین گزینه برای پیشگیری از وقوع فساد است.

علیزاده با بیان  اینکه  شفافیت در همه امور به‌غیر از مسائل نظامی و امنیتی باید وجود داشته باشد، افزود:جامعه‌ای رشد می‌کند و صاحب دموکراسی است که مردم شفاف مسائل را بدانند، شفاف گفتن به معنای نداشتن مشکل نیست اما مشکلات را شفاف و صادقانه باید به مردم گفت.

وی تصریح کرد: باید مردمی که به یک نماینده رای داده اند باید بدانند که وکیل آنها در مجلس درباره مشکلات و مسائل کشور چه دیدگاهی دارد و با افکار وی بیشتر آشنا بشوند.