به گزارش افکارنیوز،

«محمود الزهار» عضو دفتر سیاسی جنبش حماس در گفت‌وگو با شبکه «المسیره» از نقش یمن قدردانی کرد و آن را در سایه حملات کنونی علیه مسأله فلسطین ، اساسی خواند.

اخبار بین المللوی ضمن اعلام اینکه وحدت هدف و یکی بودن دشمن محور مقاومت اکنون آشکار شده، تصریح کرد: صهیونیسم عربی اکنون پدیدار شده و برای مشروعیت بخشی به موجودیت دشمن تلاش می‌کند و با تمام جنبش‌های اسلامی که به دشمن اسرائیلی مبارزه می‌کنند، مقابله می‌کند.

الزهار تأکید کرد، مرحله عادی‌سازی روابط زیاد طول نمی‌کشد، حاکمیت کشورها با اشخاص مرتبط است و زمانی که برخی اشخاص کنار بروند کشورهای منطقه به جایگاه تاریخی درست خود باز می‌گردند.

وی ادامه داد، سازمان آزادیبخش فلسطین «ساف» تا کنون از سیاست خود دست برنداشته و شناسایی رژیم صهیونیستی را پس نگرفته است و این باعث می‌شود که نتوان بر آن تکیه کرد.

الزهار افزود، اینکه عربستان سعودی به جنگنده‌های رژیم صهیونیستی اجازه عبور از حریم هوایی‌اش را داده، پدیده‌ای خطرناک است و مکه مکرمه نماد اسلام است.

وی سپس گفت: کسانی که به عادی‌سازی روابط با دشمن صهیونیستی پرداخته‌اند بر اساس نص (متن) قرآن، «یهود» و خارج از اسلام هستند. قوای مقاومت باید بر اهداف و اصول توافق کنند.

الزهار در پایان بر هماهنگی کار اسلامی در کشورهای مختلف تأکید کرد و گفت، پیروزی در هر منطقه‌ای یک حمایت برای تمام مناطق به شمار می‌رود.