به گزارش افکارنیوز،

منابع آگاه به نقل از معاون وزیر خارجه آمریکا از احتمال تحریم شماری از مقامات لبنانی از سوی دولت واشنگتن طی هفته آتی خبر دادند.

اخبار بین الملل- این روزنامه سعودی روز شنبه به نقل از برخی نمایندگان مستعفی پارلمان لبنان گزارش داد دیوید شنکر در جریان سفر اخیرش به لبنان اعلام کرده کشورش بسته جدید تحریمی خود علیه برخی چهره‌های لبنانی را این هفته ارائه خواهد کرد.

برخی نمایندگان پارلمان لبنان که در پی حادثه انفجار بندر بیروت در ۴ اوت در اعتراض به عملکرد دولت لبنان از سمت خود استعفا کردند، روز شنبه در مقر حزب الکتائب با معاون وزیر خارجه آمریکا در امور خاور نزدیک ملاقات کردند.

منابع پارلمانی لبنان به نقل از شنکر اعلام کردند از نظر دولت دونالد ترامپ تفاوتی میان شاخه نظامی و سیاسی حزب الله وجود ندارد، زیرا رهبری آن‌ها واحد است. بنا به ادعای معاون وزیر خارجه آمریکا حزب الله به عنوان بازوی امنیتی و نظامی ایران با پشتیبانی از برخی گروه‌ها به ایجاد بی ثباتی در منطقه کمک می‌کند.

بنا به نوشته الشرق الاوسط، این مقام آمریکا از ذکر جزئیات مربوط به تحریم‌های جدید و افراد احتمالی تحت تحریم خودداری کرد.

بنا بر اعلام رسمی وزارت بهداشت دولت پیشبرد امور لبنان، حادثه مهیب انفجار دو هزار و ۷۵۰ تن آمونیوم نیترات در بندرگاه شهر بیروت در ۴ اوت، تاکنون دست کم ۱۹۰ کشته و بیش از شش هزار و ۵۰۰ زخمی بر جای گذاشته است. با این حال هفت تن دیگر همچنان ناپدید هستند و ۳۰۰ هزار نفر نیز بی خانمان شده‌اند.

انفجار ۴ اوت بندر بیروت در نهایت منجر به کناره گیری کابینه حسان دیاب ، نخست وزیر سابق لبنان شد.