«نجاح واکیم» رئیس جنبش خلق لبنان در گفتگو با المیادین اظهار داشت که آمریکایی‌ها برای از بین بردن حقیقت انفجار بندر بیروت٬ خود را وارد این تحقیقات کردند.

اخبار بین الملل- واکیم تاکید کرد که سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا و رژیم صهیونیستی ٬ بندر بیروت را منفجر کردند و آمریکایی‌ها این انفجار را مدیریت می‌کردند؛ چیزی که در روزهای آینده ثابت خواهد شد.

رئیس جنبش خلق لبنان در ادامه گفتگو با این شبکه خبری خاطرنشان کرد که پلیس فدرال آمریکا با هدف ونهان کردن حقیقت٬ وارد تحقیقات مربوط به انفجار بیروت شد؛ درحالی که بخش تحقیقات لبنان از ایالات متحده و فرانسه و پلیس فدرال آمریکا نخواسته بود در این امر مداخله کنند.

نجاح واکیم افزود که آنها می خواهند حقیقت انفجار بیروت را مانند حقیقت ماجرای ترور «رفیق حریری» نخست‌وزیر فقید لبنان پنهان کنند.

وی درباره سفر «امانوئل ماکرون» رئیس جمهوری فرانسه به لبنان در دوره اخیر گفت که آمریکایی‌ها او را فرستاند و ماکرون توهین‌هایی به مقامات لبنان و حاکمیت این کشور کرد که شرم‌آور است.

رئیس جنبش خلق لبنان افشا کرد که آمریکایی‌ها ماکرون را به لبنان فرستادند تا مانع ابتکار عمل روسی-چینی شود.

وی درباره پرونده‌های فساد مقامات لبنان تصریح کرد که همه آنها در دست آمریکاست و واشنگتن از حساب همه آنها آگاه است و می‌داند ثروت خود را از کجا آورده‌اند٬ همچنین زمانی که این افراد در اجرای خواسته‌‌های آمریکا در لبنان تعلل کنند اموالشان مصادره می شود.