به گزارش افکارنیوز،

 مرکز کنترل دفاع ملی روسیه وابسته به وزارت دفاع این کشور دوشنبه  اعلام کرد که یک فرند جنگنده رهگیر این کشور یک هواپیمای جاسوسی انگلیس را شناسایی کرد.

اخبار بین الملل-  به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک» این مرکز در بیانیه‌ای بدین منظور اعلام کرد: «در هفتم سپتامبر( دوشنبه 17 شهریور) نیروهای پدافند هوایی  شمال  یک هدف هوایی که در حال نزدیک شدن  به مرزهای کشور بود را بر فراز دریای "بارنتس" شناسایی  کرد.»

در این بیانیه آمده است که برای شناسایی این هدف، یک فروند «میگ-29» روسیه به موقع به پرواز درآمد تا مانع نقض حریم هوایی این کشور  از سوی هواپیمای جاسوسی انگلیس شود .

در این بیانیه آورده شده که به دنبال رهگیری این هواپیما، خدمه پروازی نوع این جت را «آر-1 سنتینل» متعلق به نیروی هوایی انگلیس اعلام کرده و آنرا بر فراز دریای بارنتس همراهی کردند. روسیه اعلام کرده که پرواز این جنگنده با رعات قوانین بین‌المللی هوانوردی انجام شد.

اخیراً پروازهای شناسایی و جاسوسی آمریکا در بالکان و غرب روسیه افزایش یافته به طوریکه وزارت دفاع روسیه چند روز قبل اعلام کرد که یک فروند جنگنده  این کشور  توانست هواپیمای گشت دریایی «اوریون» نیروی هوایی نروژ را بر فراز دریای «بارنتس» رهگیری کند.