به گزارش افكارنيوز به نقل از مهر،در ملاقات حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه با پرفسور سام اونگری وزیر امور خارجه کنیا در نایروبی ، ضمن تسلیم پیام دعوت احمدی نژاد از کیباکی رئیس جمهور کنیا جهت حضور در اجلاس سران جنبش عدم تعهد در تهران ، پیرامون آخرین وضعیت مناسبات فیمابین و راههای گسترش بیشتر آن تبادل نظر شد.

معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه همچنین در این ملاقات با ابلاغ سلام و تبریک صالحی وزیر امور خارجه به همتای کنیایی بمناسبت انتصاب ایشان به این سمت، روند مناسبات فیمابین را مثبت و رو به رشد خواند.

وی با مرور سرفصل های مهم روابط، ابراز امیدواری کرد که همکاری ها در زمینه های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی متناسب با ظرفیت های موجود در دو کشور و نیز موضوعات و مسائل مهم منطقه ای و بین‌المللی مورد توجه و علاقه مشترک بیش از پیش توسعه و تحکیم یابد.

سام اونگری وزیر امور خارجه کنیا با تاکید بر جایگاه مهم جنبش عدم تعهد بعنوان مهمترین نهاد و ساختار موجود برای همفکری و همکاری کشور های در حال توسعه در عرصه بین المللی، اظهار داشت: از پیام دعوت جناب دکتر احمدی نژاد خرسندیم و با کمال افتخار در بهترین سطح در اجلاس شرکت خواهیم کرد و پیام دعوت را به رئیس کشورم منتقل می کنم.

وی همچنین با تشکر ازاحساسات برادرانه و پیام تبریک صالحی و صمیمانه خواندن روابط فیمابین، آمادگی خود را برای سفر به کشورمان بمنظور برگزاری ششمین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی اعلام کرد.

افزایش توریسم ، برقراری پرواز مستقیم , تسهیل امور تجاری و سرمایه گذاری از جمله موارد مورد توافق در نشست مشترک کمیته سیاسی دو کشور در مذاکرات معاون وزیرخارجه کشورمان در نایروبی است.