به گزارش افکارنیوز،

حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور عصر امروز سه شنبه در ششمین اجلاس شورای‌عالی همکاری راهبردی ایران و ترکیه  خطاب به همتای ترکیه‌ای خود با آرزوی بهبودی برای مبتلایان به کرونا در ترکیه از خدا خواست که دو ملت ایران و ترکیه و همه ملل جهان از این ویروس خطرناک نجات پیدا کنند و در آینده نزدیک برای پایان این ویروس جشن و شادمانی داشته باشند.

اخبار سیاسی- وی خاطرنشان کرد: این ویروس باعث شد که امروز نتوانیم در تهران خدمت شما و همکارانتان باشیم و برای پیشبرد روابط در فضای مجازی امروز باهم گفت و گو داشته باشیم. امیدوارم روز پایان این ویروس بازهم شاهد حضور جنابعالی و همکارانتان در تهران باشیم.

روحانی گفت: روابط دو کشور دوست ایران و ترکیه در طول تاریخ بر پایه‌های بسیار مستحکمی بنیانگذاری شده و وقوع حوادث تلخ و ناگوار هم هرگز نتوانسته گزندی به روابط دو کشور برادر و دوست وارد کند و روابط دو کشور بر مبنای حسن همجواری و ارزش‌های مشترک فرهنگی و احترام متقابل و همچنین توجه به منافع مشترک دو کشور و ثبات، امنیت و صلح در منطقه بوده است.

وی اظهار داشت: مرزهای دو کشور خوشبختانه همواره مرزهای صلح و دوستی بوده و دو دولت به ویژه در هفت سال گذشته تلاش دو دولت بر مبنای توسعه روابط دوجانبه و همکاری‌های منطقه‌ای و بین‌المللی بوده است.

روحانی با بیان اینکه هر دو کشور در یک منطقه بسیار حساس قرار گرفته‌اند، گفت: دو کشور دو قدرت بزرگ در منطقه هستند و همواره دشمنی‌ها و کینه توزی‌هایی نسبت به دو کشور وجود داشته و امروز هم وجود دارد. راهی جز تقویت روابط دوستانه دو کشور برای غلبه بر این توطئه‌ها وجود ندارد.