به گزارش افکارنیوز،

 احمد شریف دبیرکل حزب همبستگی دانش آموختگان ایران درباره عادی سازی روابط بحرین و امارات با رژیم صهیونیستی گفت: مهمترین مسئله‌ای که باعث شد این توافق شکل بگیرد فشاری بود که از طرف ایالات متحده آمریکا و شخص ترامپ و تیم او به امارات وارد شد.

اخبار سیاسیوی افزود: با توجه به اینکه آنها هیچ موفقیتی در سیاست خارجی خود به دست نیاوردند و حتی با خروج از معاهدات بین‌المللی باعث شدند که وجهه آمریکا آسیب ببیند خواستند که برای انتخابات امسال خود یک دستاورد در زمینه سیاست خارجی داشته باشند، لذا در پشت پرده فشار بسیاری به کشورهای عربی وارد کردند و امارات اولین کشوری بود که تسلیم این فشارها شد و به امضای صلح با اسرائیل اقدام کرد.

این فعال سیاسی تاکید کرد: واقعیت این است که بقیه کشورهای عربی هم در پشت پرده مراودات جدی با رژیم صهیونیستی هستند و حمایت آنها از آرمان فلسطین هم علیرغم ادعای آنها مبنی بر تعصب عربی بیشتر ظاهری است و از عمق چندانی برخوردار نیست.

شریف اظهار داشت: موضوع اخیر درباره پرواز هواپیماهای رژیم صهیونیستی از آسمان عربستان هم نشان می‌دهد که سعودی‌ها نیز برای پیوستن به این فرآیند عادی سازی روابط بی میل نیستند.

وی با اشاره به اینکه اگر در انتخابات پیش رو در ایالات متحده تیم «ترامپ» برنده میدان باشد طبعاً این فرآیند صلح کشورهای عربی با اسرائیل تسریع می‌شود، گفت: وقتی دولت‌ها اقدام به امضای پیمان صلح با اسرائیل می‌کنند در واقع پای آنها را به کشور خود باز می‌کنند و سازمان‌های اطلاعاتی اسرائیل از جمله موساد رسماً در مجاورت ما قرار می‌گیرند، بنابراین احتمال افزایش شیطنت‌ها و ماجراجویی‌های صهیونیست‌ها وجود دارد.

عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در پایان گفت: کشور ما برای حفظ امنیت خود و در راستای حراست از منافع ملی هشدارهای لازم را به امارات به خاطر این اقدام داده است و در آینده این هشدار به بقیه کشورهای که احتمالاً به این فرآیند می‌پیوندند داده خواهد شد که یک رژیم متخاصم را به همسایگی ما آورده‌اند و ما هم باید پیش بینی‌های لازم را انجام دهیم.