به گزارش افکارنیوز،

 در حاشیه برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی در دانشگاه تهران نمایندگان تشکلهای دانشجویی در اعتراض به عدم  دعوت از تشکل‌های دانشجویی برای بیان مطالبات خود از دولت و رئیس جمهور در نشستی  به صورت نمادین به بیان سخنان خود در مقابل مسئولان آموزش عالی و رئیس جمهور پرداختند.

اخبار سیاسی- سجاد اسماعیلی نماینده جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران در این مراسم طی سخنانی اظهار داشت: آقای روحانی ، شما آغاز سال تحصیلی را با حضور مجازی در مراسمی تشریفاتی برگزار می کنید سال گذشته نیز دانشگاه تهران شاهد حضور شما در مراسمی نمایشی و بدون شنیدن سخنان دانشجویان بوده است.

وی گفت: شما ادعا می کنید صدای دانشجویان را می شنوید درحالی که نمایندگان تشکلهای دانشجویی که چشم دیدار و زبان گویای جنبش دانشجویی هستند در این جلسه اجازه صحبت ندارند.

تشکلهای دانشجویی , دانشگاه تهران , رئیس جمهوری اسلامی ایران , حسن روحانی ,

نماینده جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران ادامه داد: حال که مجال گفتگوی چهره به چهره ندادید حرف دلمان را از پشت همین صفحات نمایشگر بخوانید و ببینید که حرفهای زیادی برای گفتن هست.

اسماعیلی در ادامه با اشاره به برخی از مشکلات کشور، یادآور شد: همه چیز به گردن تحریمها نیست. بیکاری کارگان هپکو و هفت تپه و ماشین سازی تبریز به دلیل تحریم نیست گرانی

وی افزود: گرانی افسارگسیخته مسکن و خودرو به خاطر تحریم نیست بلکه به دلیل اجرای سیاست های نادرستی است که کارشناسان دلسوز بارها هشدار دادند و اثری نکرد. به دلیل بی توجهی به رهنمودهای رهبری حکیم است که شعار هر سال را به شکلی جدید مطرح می کند تا تلنگری باشد برای دولت شما اینکه درد ما از داخل است و دوایش هم همین داخل خواهد بود.

نماینده جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران گفت: ام المصائب ما اساس فکر دولت است و تا این تفکر را اصلاح نکنید همین آش و همین کاسه است و البته شما می روید و انقلاب می ماند اما نسلهای آینده قضاوت خوبی در مورد شما نخواهند داشت.

تشکلهای دانشجویی , دانشگاه تهران , رئیس جمهوری اسلامی ایران , حسن روحانی ,

اسماعیلی در ادامه با بیان اینکه امروز به دانشگاه ما نیامدید اما لطفا در مراسم 16 آذر که متعلق به دانشجوست در مهمترین دانشگاه کشور حاضر شوید، گفت: بیایید و صادقانه بگویید که دیدگاه شما پیرامون عدالت چیست. نسبت عملکرد دولت شما با تمدن نوین اسلامی که آرمان انقلاب است چگونه است.

در ادامه این مراسم محسن نراقی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تهران نیز با بیان سخنانی خطاب به رئیس جمهور اظهار داشت: ای کاش در سال پایانی دولت تان تریبونی را مختص جریانات دانشجویی قرار می‌دادید و صدای آنها را می‌شنیدید.

وی افزود: آقای روحانی مردم از دولتی کرخت و تنبل و بی انگیزه خسته شده‌اند تاکجا مردم باید تاوان نتایج خسارت بار برجام بی فرجام را بدهند.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تهران ادامه داد: این حجم از رکود و تورم و گرانی و بی ارزشی پول ملی در این سالها بی سابقه است و نتیجه گره زدن اقتصاد کشور به ژنو و لوزان و وین است.

نراقی نیز در پایان سخنانش از رئیس جمهور درخواست کرد تا در مراسم 16 آذر امسال در جمع دانشجویان دانشگاه تهران حضور یابد و گوش خود را آماده شنیدن انتقادها و بیان مطالبات مردم کند.

سجاد سجادی نماینده مجمع دانش آموزان عدالتخواه دانشگاه تهران نیز در سخنانی با انتقاد از عملکرد دولت، شرایط نامناسب خصوصی سازی را در کشور مورد توجه قرار داد  و خواستار  تدبیری اساسی برای حل معضلات کارخانه های واگذار شده و کارگران آنها شد.