به گزارش افکارنیوز،

بهرام قاسمی سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاریس امروز (سه شنبه) در واکنش به اتهامات بی اساس « جیمی مک کورت » سفیر آمریکا در فرانسه علیه ایران در یک رشته توئیت در صفحه توئیتر سفارت ایران نوشت: مبنا، منشاء، مولد و مروج کودتاهای بی شمار، خشونت، ناامنی، فقر، افراط گرایی و تروریسم در اقصی نقاط جهان خود شما دولتمردان آمریکایی بودید و این هنوز بخشی مهم و راهبردی از سیاست های زیاده خواهانه و یکه تازانه شما است.

وی افزود:نسل ما در این عصر و زمانه و آیندگان و تاریخ در تمامی آرشیوها و مراکز نگهداری اسناد در عرصه جهانی و افزون بر آن، حافظه تاریخی جهانیان و ملت ها شاهدان و راویانی صادق از تلاشهای شما برای آسان خواری و تک تازی به بهای نابودی آزادی، برابری، اخلاق، انسانیت و دستآوردهای متعالی بشری خواهند بود.

قاسمی اضافه کرد: و اینک طنز تاریخی دیگری باز از آنجا آغاز و تکرار می شود که به عنوان بزرگترین ناقض تمامی موازین و تعهدات بین المللی به عبث، دیگر کشورهای مستقل جهان را به پیروی از سیاست های مخرب و خصمانه خود فرا می خوانید.

سفیر ایران در پاریس خاطرنشان کرد: جهان مملو از تنوع فرهنگ ها و هرکدام با پیشینه تاریخی و تمدنی خود با برخورداری از تجارب گذشته و در سیر تحولات جهان، ارعاب و تهدید و تکتازی سیاستمداران متوهم ایالات متحده را بر نخواهد تافت.

وی تصریح کرد: جهانیان با بهره گیری از خرد جمعی و هوشمندی و درایت هرگز به دوران ارباب سالاری پیشین باز نخواهند گشت.

سفیر آمریکا در فرانسه در اظهاراتی بی پایه ایران را اولین دولت حامی تروریسم در جهان و منبع اصلی بی ثباتی در خاورمیانه خوانده و از دولت فرانسه خواسته برای تأمین صلح و ثبات در منطقه با آمریکا در مخالفت با ایران همراه شود.