به گزارش افکارنیوز،

 محمدباقر قالیباف در نطق پیش از دستور خود در نشست علنی امروز مجلس (یکشنبه 30 شهریور 99) با تبریک فرا رسیدن هفته دفاع مقدس ،‌گفت: منطق دفاع مقدس یعنی باور به توان مردم و اعتقاد راسخ به این که سنت‌های الهی تخلف ناپذیر هستند.

 رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: هر گاه مردم را باور کنیم پیروز خواهیم شد، هر گاه آنها را فراموش کنیم و در راس امور ندانیم در چشم بر هم زدنی شکست بر ما چیره خواهد شد.

وی افزود: دفاع مقدس برای ما مدرسه مردم باوری است. به عینه دیده‌ایم چگونه در ابتدای جنگ هنگامی که باوری به حضور آنها توسط مسئولان وجود نداشت چگونه دشمنان پیشروی کردند و چگونه تنها چند ماه پس از حضور گسترده مردم و باور واقعی به توان ملت عملیات‌هایی مانند شکست حصر آبادان، طریق‌القدس و فتح‌المبین در ابتدای سال 61 به وقوع پیوست.

قالیباف گفت: آن منطق همچنان زنده و پیش روی ماست. اگر مردم را فراموش کنیم که شکست می‌خوریم و اگر به توان آنها باور داشته باشیم و کار را به آنها واگذار کنیم پیروزی حاصل خواهد شد.

 رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: شعار هفته دفاع مقدس امسال شعاری پرمغز و درس‌آموز است. ما قوی هستیم. این همان منطقی است که باعث شکست‌های امروز دشمنان مردم ایران شده است.