اخبار سیاسی- زهره الهیان، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با افکارنیوز درباره اقدامات خصمانه اخیر آمریکا علیه ایران اظهار داشت: ادعای آمریکا مبنی بر مشارکت این کشور در برجام خواست جامعه جهانی نیست و تنها موجب انزوای این کشور خواهد شد. این در حالی است که ایالات متحده به تازگی پیشنهاد فعال سازی خودکار مکانیسم ماشه را بیان کرده اما این پیشنهاد تنها مورد حمایت جمهوری دومینیکن قرارگرفته است.

به گزارش افکارنیوز؛ وی افزود: اقدامات و تحرکات اخیر آمریکا با برجام منافات دارد و اگر ایالات متحده موفق به بازگشت خودکار تحریم‌ها شود دیگر چیزی به نام برجام وجود نخواهد داشت و به طورحتم جمهوری اسلامی  ایران تعهداتی را که ذیل متن برجام و الزام به اجرای آن داشته، کنار خواهد گذاشت.

الهیان تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی درصدد است که در صورت بازگشت تحریم‌ها، تعهدات جمهوری اسلامی ایران ذیل برجام را کنار‌ بگذارد و به طورمجدد فعالیت صنعت صلح آمیز هسته‌ای را بدون محدودیت‌های مطرح در برجام ادامه دهد.

عضوکمیسیون امنیت ملی و سیاست‌خارجی مجلس خاطرنشان کرد که مجلس یازدهم در مقابل اقدام‌های ایالات متحده آمریکا و هم‌پیمانان آن سکوت نخواهد کرد.

وی بیان کرد: مجلس یازدهم می کوشد که یک بار برای همیشه اقتصاد کشور را از چنگال برجام رها و رکود را از گریبان اقتصاد جمهوری اسلامی ایران بردارد. اگر صبر و انتظاری را که از برجام متاثر است کنار بگذاریم به فعلیت رسیدن پتانسیل‌های داخلی و شکوفایی اقتصاد را خواهیم دید.

الهیان درپایان این گفت وگو گفت: برجام زنجیری بر تکنولوژی هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران و قفلی بر فعالیت‌های صلح‌آمیزمان است. اگر اقدامات آمریکا مبنی بر بازگشت خودکار تحریم‌ها‌ رخ دهد بی‌شک مجلس شورای اسلامی محدودیت‌های تکنولوژی هسته‌ای و تعهدات هسته‌ای را کنار می‌گذارد و بر اساس توانمندی‌ها و دانش عمومی، این صنعت را با قدرت بیشتری دنبال خواهدکرد.