حجت الله فیروزی، سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با افکارنیوز با اشاره به طرح نحوه قیمت گذاری خودرو اظهار داشت: اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس ضمن تشکیل جلسه با حضور مدیران دو شرکت سایپا و ایران خودرو، مسئولان وزارت صمت، ستاد تنظیم بازار ، تعزیرات حکومتی و شورای رقابت مشکلات بازار خودروهای داخلی را بررسی کردند. همچنین در این جلسه درخواست تحقیق و تفحص از خودروسازان مورد بحث قرار گرفت.

وی افزود: نمایندگانی که خواستار تحقیق در مورد دوشرکت بزرگ خودرو سازی کشور بودند، دلایل خود را مطرح کردند. از جمله سوالات مطرح شده در جلسه این بود که خودرو سازان در یک سال گذشته تولیدات خود را چگونه و به چه کسانی واگذار کرده اند. بدین ترتیب اگر سایپا و ایران خودرو مدارک کافی ارائه ندهند، نمایندگان درخواست تحقیق و تفحص از آنها را صادر خواهند کرد. 

فیروزی تصریح کرد: با توجه به صحبت های و کافی نبودن توضیحات و مدارک متولیان وزارت صمت و مدیران سایپا و ایران خودرو زمان جلسه دیگری برای بررسی بیشتر مقرر گردید. همچنین در این جلسه ستاد تنظیم بازار و تعزیرات حکومتی با ارائه گزارشی از مشکلات بازار مانند عرضه و تقاضا، نحوه کنترل و نظارت ها را بیان کردند.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس در پایان تاکید کرد: براین اساس پاسخ سوال نمایندگان طی هفته آتی در اختیار اعضای کمیسیون قرار خواهد گرفت، تا در نهایت رای‌گیری درباره تحقیق و تفحص از صنعت خودرو انجام شود. به نظر می‌رسد تا این زمان نظارت ها بر نحوه قیمت گذاری تولیدات داخلی مناسب نبوده و این روند باید اصلاح گردد. نمایندگان به دنبال آرامش بازار خودرو و در نهایت حل مشکلات مردم بوده و در این راه از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد.