به گزارش افکارنیوز،

در چند روز اخیر مرگ مشکوک یکی از کارکنان بیمارستان خاتم الانبیا(ص) زاهدان با حاشیه های فراوانی همراه بود، ابتدا سلیمان نارویی عضو هیأت مدیره نظام پرستاری زاهدان پیشتر گفته بود: صفورا شهرکی، بهیار بخش سوختگی بیمارستان خاتم زاهدان که در ایام نوروز به‌تنهایی در بخش کشیک بوده، فوت کرده است.

وی ادامه داد: در آن زمان یک بیمار در بخش بستری بوده که حدود ساعت 5عصر رزیدنت جراحی برای نوشتن یک مشاوره به بخش مراجعه می‌کند و هرچه آیفون را می‌زند کسی در را باز نمی‌کند. پس از مدت زمان طولانی، در توسط همراه بیمار سوختگی باز می‌شود.

ناروئی گفت: سرانجام رزیدنت جراحی وی را در رختکن پیدا می‌کند که روی مبل نشسته و چندین ساعت از زمان مرگش گذشته و دچار جمود نعشی شده است.

پس از این مصاحبه سندگل رییس هیئت مدیره نظام پرستاری زاهدان با انتشار جوابیه ای در سایت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان عنوان کرده بود که پیرو مصاحبه خبرگزاری نظام پرستاری تهران با یکی از اعضای هیئت مدیره نظام پرستاری زاهدان در خصوص "جزییات وقوع مرگ بهیار 45ساله سیستانی خانم صفورا شهرکی" به اطلاع میرساند این مصاحبه بدون بررسی دقیق وتحقیق از جزییات  وبدون هماهنگی ریاست ومسئول حقوقی نظام پرستاری بوده که ضمن تکذیب، فرد مصاحبه کننده  می بایست پاسخگو باشد.

رئیس بیمارستان خاتم الانبیا(ص) زاهدان گفت: فوت یک بهیار در بیمارستان این شهر به دلیل بی اطلاعی نشر دهنده خبر آن از جزئیات حادثه، حاشیه ساز شده است.

 جمشید اردونی اظهار داشت: این بهیار 45 ساله هفت روز قبل (ششم فروردین) در بخش سوختگی بیمارستان خاتم زاهدان (ص) در حال خدمت بود که دچار ایست قلبی می شود و همکاران وی، فورا او را به بخش خاص منتقل می کنند.

وی با انتقاد از فردی که علت مرگ این بهیار را حضور نداشتن دیگر همکاران در محل کار ذکر کرده بود، گفت: این اتفاق ناگوار برای این بهیار در زمانی اتفاق افتاده که پرستاران و خدمه در آنجا حضور داشتند و چگونه می شود که با داشتن تعدادی مریض یک نفر در محل حضور داشته باشد و بتواند به تمام بیماران رسیدگی کند.

در حالی عده ای در سیستان و بلوچستان اظهارات دوگانه ای را در خصوص مرگ این بیمار مطرح می کنند که وزارت بهداشت علت مرگ این بهیار را محرمانه دانسته است.

محمد آقاجانی سخنگوی وزارت بهداشت درباره جزئیات مرگ بهیار زاهدانی گفت: علت فوت بهیار زاهدانی برای ما دقیقاً مشخص است ولی به‌دلیل محدودیت و نبود مصلحت دلیل فوت این بهیار را نمی‌توانیم اعلام کنیم.