به گزارش افکارنیوز،

در حالی که به دلیل طوفان های مداوم در شهرستان زابل در بسیاری از مواقع مردم در هوای گرم مجبور به بسته نگه داشتن درب ها و پنجره ها هستند و نمی توانند از هوای آزاد استفاده کنند بنابراین بالا بودن تعرفه های برق و آب در آن منصفانه نمی باشد چرا که در هر حال مجبور به استفاده از وسایل سرمایشی هستند.

 

با توجه به سیر صعودی کوچ و مهاجرت از شهرستان زابل از مسولان انتظار می رود به منظور ماندگاری بیشتر مردم در منطقه لااقل تعرفه های آب و به ویژه برق را پایین آورده تا اندک مردم باقیمانده در شهر هم عطای ماندن را به لقایش نبخشیده و در شهر ماندگار شوند.

 

متاسفانه به دلیل بیکاری و وضعیت بد معیشتی در شهرستان زابل شمار زیادی از مردم تنها از طریق یارانه امرار معاش میکنند که این مبلغ هم تا حدود زیادی صرف هزینه های آب و برق می شود.

 

نرخ آب و برق در آلوده ترین شهر جهان بالاست

 

یکی از اهالی شهرستان زابل به خبرنگار اوشیدا گفت: متاسفانه نرخ آب و برق در شهرستان زابل بالاست و هیچ تناسبی با وضعیت این شهر ندارد در حالی که این شهر نام آلوده ترین شهر جهان را با خود به یدک می کشد بنابراین سزاوار نیست تعرفه های آب و برق در آن بالا باشد.

 

وی افزود: به دلیل آلودگی هوا همیشه مجبور به استفاده از وسایل سرمایشی به جای باز نگهداشتن درب ها و پنجره ها هستیم اما متاسفانه همیشه به دلیل وجود ریزگردها و همچنین گرمای هوا مجبور به استحمام هر روزه و شستشوی و گردگیری اثاث منزل هستیم که این امر به نوبه خود افزایش استفاده از آب را در کنار برق به همراه دارد.

 

یارانه دریافتی صرف قبوض آب و برق می شود

 

یکی دیگر از اهالی شهرستان زابل ادامه داد: به رغم وجود گرمای بالا و شرایط جوی استان از مسولان انتظار می رود که برای شهرستان زابل شرایط ویژه ای را در نظر گرفته و اقدام به کاستن بهای آب و برق کنند.

 

وی ادامه داد: یارانه ای که به هر خانواده در شهرستان زابل تعلق میگیرد به طور کامل صرف هزینه های آب و برق شده در حالیه که بسیاری از مردم نان شب خود را حتی نداشته و تنها از طریق یارانه امرار معاش می کنند بنابراین شایسته است مسولان فکری به حال مردم رنج کشیده زابل کرده تا بیش از این مردم این شهر شاهد درد و رنج نباشند.

 

وی تصریح کرد: با توجه به نرخ بالای افراد مسلول، سیر مهاجرت مردم به دلیل بیکاری و نداشتن هزینه های زندگی از مسئولان تقاضایی مبنی بر کاهش تعرفه های آب و برق داشته تا لااقل یارانه صرف زندگی مردم محروم شده و شماری از مردم تنها به خاطر تعرفه پایین آب و برق در شهر ماندگار و با حفظ و حراست از مرز از مهاجرت خودداری کنند.