به گزارش افکارنیوز،

محمد میهنی اظهار کرد: شهرستان مرزی میرجاوه با قابلیت‌های فراوان و به ویژه معادن بسیار غنی از پتانسیل های فراوانی برای ایجاد اشتغال برای جوانان بهره مند است که این مهم سبب توسعه این شهرستان مرزی خواهد شد.

وی افزود: یکی از بخش هایی که می تواند زمینه اشتغال پایدار را در شهرستان میرجاوه فراهم آورد، بخش صنایع و معادن است که در سال گذشته با ورود شرکت ایمیدرو، معدن طلا با استانداردهای قابل قبول در بخش لادیز کشف و نمونه برداری شد.

وی خاطر نشان کرد: اکنون کارهای اکتشافی این معدن به اتمام رسیده و  پس از عملیاتی شدن این طرح با سرمایه گذاری شرکت های دولتی و وابسته به دولت، می توان زمینه فعالسازی معدن و  اشتغال را در میرجاوه فراهم کنیم علاوه براین، معادن مس در سطح شهرستان وجود دارد که با فعال کردن ان می توانیم زمینه اشتغال و پیشرفت شهرستان را فراهم کنیم.

محدوده اکتشافی "پلی متال " سیاه جنگل حوزه شهرستان میرجاوه توسط سازمان توسعه معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) جهت کشف طلا، مورد یررسی قرارگرفت که این محدوده 32.5 کیلومتر مربع مساحت دارد و تمرکز در این محدوده برای کشف ذخایر فلزی با محوریت طلا بود.

شهرکی در ادامه افزود: نتایج اولیه آزمایشگاهی استعداد منطقه را در رابطه با وجود طلا قوت بخشید و معدن طلا با استانداردهای قابل قبول در این بخش کشف شد.