به گزارش افکارنیوز،

رسانه‌های معاند که همواره در راستای برهم زدن آرامش مناطق مرزی بوده اند و تاکنون به نتیجه ای نرسیدند با تکرار تاکتیک های شکست خورده خود در صدد ایجاد تفرقه میان مردم و حاکمیت با عزمی جزم در این حادثه ورود پیدا می کنند تاحدی که این خبر در شبکه های اجتماعی به سرعت منتشر می شود و شب گذشته در رسانه های معاند و ضدانقلاب مطلبی مبنی بر "کشف بمب در حوزه علمیه مدینه العلوم خاش" منتشر شد.

این حادثه‌ که برای رسانه‌های معاند مغتنم شمرده شد و موضوعی که طبق معمول دست مایه دروغ پراکنی رسانه های معاند و جریان ضد انقلاب قرار گرفت و باز هم فضای رسانه ای شاهد استفاده ناشیانه آنها از تاکتیک نخ نمای دروغ بزرگ بود.

رسانه های ضد انقلاب معمولاً با استفاده از این شگرد در مواقعی یک مناسبت انقلابی یا هم آورد مردمی در راستای وحدت و همدلی وجود دارد در صدد ایجاد فضای روانی برای ایجاد تفرقه و دوگانگی بر می آیند.

به عنوان مثال حادثه ای که قریب به یکماه اخیر با عنوان محاصره یک منزل توسط ماموران نیروی انتظامی خاش در رسانه های معاند منتشر شد و رسانه های ضد انقلاب این سناریو را دنبال می کردند که خوشبختانه تیر آنها به سنگ خورد.

آنها با استفاده از این اصل عملیات روانی که “دروغ هرچه بزرگتر باشد قابل باور تر است” در خصوص این مطلب"کشف بمب در حوزه علمیه مدینه العلوم خاش" نیز یک دروغ شاخدار رسانه ای را با محوریت رسانه های مجازی معاند رقم زدند.

*دروغ بزرگ اینبار رسانه های معاند و خارج نشین چه بود؟

شبکه های اجتماعی به پشتوانه رسانه های معاند و رفرنس قرار دادن مطالب و تصاویر یکی از سایت های ضدانقلاب فعال در حوزه سیستان و بلوچستان و استناد به لینک آنها در کانال خبری خود این بار اعلام کردند که " یک بمب جا سازی شده در محوطه حوزه علمیه اهل سنت مدینه العلوم خاش کشف شد!!! بمب ابتدا توسط باغبان مدرسه کشف شده و پس از آن مولوی محمد عثمان با تماس به فرمانداری خاش مسئولان امنیتی را در جریان قرار داده است!!! مسئولان امنیتی خاش با یک تیم به حوزه علمیه آمده و از بمب جاسازی شده عکس و فیلم تهیه کرده و پس از بررسی گفتند که این بمب بخاطر آبیاری باغچه خنثی شده است!!! "

در حالی که به راحتی از چارچوب خبر می توان دریافت که تاکید بر کلید بمب و مسئولان امنیتی، چه پازلی در حال طراحی است و چنین موضوعی چقدر می تواند مقرون به صحت باشد.

بدون شک ایجاد امنیت برای مردم، وظیفه هر دولتی است و در کشور ما نیز تلاش های گسترده ای از سوی مسئولان مربوطه برای ایجاد امنیت صورت گرفته است. اما گاه افرادی پیدا می شوند که با رفتارهای هنجار شکن، قصد دارند این امنیت را بر هم بزنند. عده ای سودجو نیز در گوشه ای منتظر هستند تا به محض وقوع چنین اتفاقاتی، از آب گل آلود ماهی گرفته و اهداف مغرضانه خود را پیش برند.

در حال حاضر چند وقتی است که جریان های ضد انقلاب به کمک برخی رسانه های داخلی، به‌دنبال تبدیل برخی حوادث عادی و اجتماعی به چالش‌های سیاسی علیه نظام هستند که حادثه اسیدپاشی در اصفهان، تلاش فتنه‌گران داخلی و خارجی برای سیاسی‌کردن فوت مرحوم پاشایی و ماجرای چاقو کشی بر زنان جهرمی، نمونه‌های قابل‌تأملی در این زمینه است. این در شرایطی است که مردم نیز دیگر با دسیسه ها و طرح هایی که بوی نفاق در جامعه را می دهد آشنا هستند و خود آنها را از یکدیگر تمیز داده و مغرضان را از دلسوزان جامعه جدا می کنند.

*بمب درکار نبوده است

یک منبع آگاه در گفت و گو با خبرنگار تفتان ما با رد شایعات در فضای مجازی، اظهار کرد:  با توجه به اینکه ساختمان حوزه علمیه درکنار پادگان آموزشی 08 خاش و تیپ مستقل زرهی این شهرستان ساخته شده جسم مکشوفه در حیاط مدرسه، خرج عملکرده خمپاره بوده که در گذشته عمل کرده و از ظاهر آن پیداست که سالیان طولانی در زیر خاک بوده است.

وی خاطر نشان کرد: جنگ نرم واقعیتی است در سیستان و بلوچستان، پس نباید از آن غافل باشیم و مسئولان امنیتی باید در زمینه مقابله با این توطئه هوشیار و با برنامه باشند.

*تیری که همواره به سنگ می خورد!

اگر چه رسانه های زنجیره ای معاند تمرکز خود را برای برهم زدن امنیت و اختلاف افکنی در سیستان و بلوچستان داشته اند اما این خبر مربوط به شهرستان خاش باعث شد رپروتاژهای گسترده ای از سوی آنها در این خصوص تهیه و گزارش شود.

تردیدی نیست که مردم آگاه و هوشمند ایران اسلامی بویژه استان سیستان و بلوچستان مخصوصاً بلوچ هایی که کمر به حفظ صلابت ایران بسته اند چندان به تبلیغات و دروغ پراکنی رسانه های معاند وقعی نمی نهند