به گزارش افکارنیوز،

آیت‌الله عباسعلی سلیمانی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه زاهدان با بیان اینکه در شب های قدر رحمت واسعه خداوند برهمگان نازل می‌شود، اظهار داشت: در این ایام باید به محاسبه بنشینیم و ببینیم هدف از این مهمانی الهی چه بوده است.

وی در ادامه ضمن تسلیت ایام ضربت خوردن و شهادت حضرت علی (ع) و فرارسیدن شبهای قدر افزود: عمر دنیایی قابلیت و ظرفیت این درک را ندارد و خداوند برای جبران این نقیصه، زمان‌ها و مکان‌هایی را برای رسیدن به سعادت ابدی انسان تعریف کرده است.

امام جمعه زاهدان با اشاره به اینکه هنوز فرصت برای درک ماه رمضان وجود دارد، افزود: رمضان ماه پاکی، پیراستگی و آراستگی دل، ماه راز و نیاز و نور و نورانیت و ستایش و پرستش است.

وی در ادامه با اشاره به فرا رسیدن هفته قوه قضاییه و گرامیداشت یاد و خاطره شهید بهشتی بیان دکرد: شهید بهشتی و یارانش با نثار خون پاک خویش، اسلام و انقلاب اسلامی را بیمه و پایه‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را مستحکم کردند.

وی تصریح کرد: اجرای عدالت همیشه به عهده دستگاه قضایی نیست و مردم نیز می‌توانند با امر به معروف و نهی از منکر در این راه کمک زیادی کنند که در نتیجه مشکلات دادگستری کمتر خواهد شد.

آیت الله سلیمانی در ادامه با توجه به گرمی هوا و مدیریت در مصرف بهینه آب گفت: در کشوری قرار داریم که بیشتر آن را خشکی فرا گرفته لذا از آنجایی که سیستان وبلوچستان نیز استان خشکی است هرچند دولتمردان برای ذخیره‌سازی آب هزینه کرده، شخص مقام معظم رهبری نیز تاکید فراوانی بر مباحث آبی این استان دارند تا نیاز جدی مردم برطرف شود.

خطیب نماز جمعه زاهدان ادامه داد: توجه فراوانی شده در زمینه فوق به استان ما شده و بزرگترین پروژه آبرسانی کشور از لحاظ طول ارتفاع با ارتفاع 1510 متر در این استان در حال انجام است و از نعمات نظام اسلامی نیز نباید غافل باشیم.

وی افزود: بنی‌صدر در کشور ما سفره قدرت پهن کرده بود و 14 اسفند را به وجود آورد و توطئه 25 اسفند را انجام داد تا اینکه با بیداری مجلس و قدرت امام خمینی(ره) بنی‌صدر سرکوب شد که بعد از ان توطئه‌های داخلی شروع شد.

امام جمعه زاهدان بیان کرد: : این توطئه‎ها تمام شدنی نیست و تا استکبار است توطئه‎ها نیز وجود دارد و کشور هزینه‎های زیادی باید بدهد تا توطئه‌ها را خنثی کند.

خطیب نماز جمعه زاهدان در پایان خاطر نشان کرد: باید بدانیم هیچ‌گاه از خطرات دشمنان در امان نیستیم و باید با آگاهی و بصیرت، همیشه آماده مقابله با توطئه‌های آنها باشیم.