به گزارش افکارنیوز،

طاهره هامون نورد مدیرکل گمرک سیستان و بلوچستان افزود: سامانه جامع امور گمرکی توسط متخصصان داخل کشور برای روان سازی امر تجارت طراحی شده که در ابتدا به صورت پایلوت در بندر عباس انجام شد و سیستان و بلوچستان دومین استانی که سامانه جامع امور گمرکی در آن راه اندازی شده است.

 

هامون نورد ادامه داد: با راه اندازی سامانه جامع امور گمرکی در ترانزیت خارجی، ترخیص کالا در گمرک از 26 روز به 3 روز کاهش پیدا کرده است.

 

وی با بیان اینکه 100 درصد امور گمرکی، الکترونیکی و با استفاده از آخرین تکنولوژی های نوین انجام می شود، تصریح کرد: در سال جاری برای تسریع تجارت از کارشناس مجازی استفاده شده است، کارشناس مجازی ارتباط ارباب رجوع با کارمند را کمرنگ می کند.

 

 مدیرکل گمرک سیستان و بلوچستان از اولویت بندی کالا در گمرک خبر داد و افزود: کالا در گمرکات سیستان و بلوچستان اولویت بندی شده تا کالاهای اساسی که بازار به آن نیاز دارد سریعتر ترخیص شود.

 

هامون نورد یادآور شد: دستگاه اکس ری با اعتباری بالغ بر 20 میلیارد در سال گذشته در گمرک میرجاوه راه اندازی شد که این دستگاه در مبادی رسمی ورود کالا قرار دارد و از همکاران با تجربه برای ارزیابی کالاها استفاده می شود.

 

وی افزود: همچنین یک قلاده سگ مواد یاب در گمرک میرجاوه  به کار گرفته شده است.

 

مدیرکل گمرک استان خاطرنشان کرد: همدلی و همزبانی تعامل و همکاری نزدیک سازمان های دولتی و اجرایی برای اهداف اقتصادی در چرخه بهبود فرآیند تجارت خارجی کمک خواهد کرد.