به گزارش افکارنیوز،

محمدعلی عسکری معاون اداره‌کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: متاسفانه در تاریخ 13 شهریور در روستای بجار بازار منطقه دشتیاری، جمعی از کودکان خردسال حوالی مدرسه ای در روستای بجار بازار واقع در منطقه دشتیاری که حصار آن به صورت خودجوش و با مشارکت اهالی ساخته شده، مشغول بازی بوده‌اند که بر اثر ریزش ستون به همراه درب متصل به آن حادثه دلخراش جان باختن کودک خردسال 5 ساله‌ای رخ داده و 3 کودک دیگر نیز مجروح شده‌اند که به مراکز درمانی منتقل و به صورت سرپایی درمان شده‌اند.

 

 

تشریح جزئیات فوت کودک 5 ساله در چابهار

معاون اداره‌کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان ادامه داد: به محض اطلاع از حادثه مراتب به اشکال مختلف به منظور کمک رسانی پیگیری شده است.

عسکری خاطرنشان کرد: برخلاف تحقق ردیف توسعه عدالت آموزشی که مصداق ضرورت توسعه فرهنگی به ویژه در عرصه فضاهای آموزشی مورد نیاز است اما تعداد 2 هزار و 682 فضای آموزشی غیر استاندارد در این استان وجود دارد که از این میزان 2 هزار و 203 فضای آموزشی فاقد حصار است.

 

 

وی با اشاره به رشد 113 درصدی مشارکت خیرین در سه سال اخیر اظهار کرد : با بهره‌گیری از تمامی امکانات و فرصت‌های ایجاد شده تلاش شده با اقدامات پیش گیرانه، مبنی بر شناسایی نقاط آسیب زا تا حد امکان از بروز حوادث احتمالی پیشگیری شود