به گزارش افکارنیوز،

عبدالرحیم کردی اظهار داشت: یکی از اهداف شکل‌گیری منطقه آزاد در چابهار تامین کالاها و مواد مصرفی کارخانجات و صنایع تبدیلی کشورهای آسیای میانه و افغانستان است.

وی افزود: سرمایه‌گذاران افغانستان در منطقه آزاد چابهار حضور فعالی دارند و هم‌اینک 485 تاجر، بازرگان و سرمایه‌گذار این کشور به همراه خانواده مقیم منطقه آزاد هستند. 150 شرکت افغانستانی در زمینه‌های بازرگانی، ترانزیت و صنایع در این منطقه آزاد فعالیت می‌کنند.

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار بیان کرد: با تکمیل طرح‌های زیربنایی فرودگاه بین‌المللی، طرح توسعه بندر شهید بهشتی، راه‌اندازی خطوط کشتیرانی و آماده‌شدن پسکرانه و ریل آهن، سرمایه‌گذاران می‌توانند بهتر و بیشتر در زمینه حمل و نقل و ترانزیت فعالیت کنند.

وی با بیان اینکه مدیران و مسئولان منطقه آزاد چابهار و دبیر شورایعالی مناطق آزاد برای توسعه روابط تجاری و اقتصادی سفرهای متعددی به کشور افغانستان داشته‌اند، خاطرنشان کرد: سفر عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی دولت افغانستان و چندین وزیر و والی آن کشور به چابهار نشان دهنده عزم جدی 2 کشور برای همکاری و توسعه فعالیت‌ها و مبادلات اقتصادی است.

کردی اظهار داشت: برای سرمایه‌گذاران کشور افغانستان تمام شرایط مهیا شده و در کمترین زمان قرارداد ثبت شرکت و زمین برای فعالیت اقتصادی، تجاری و بازرگانی تحویل خواهد شد.

متخلفان منطقه سیستان توسط تعزیرات حکومتی یک میلیارد جریمه شدند

محمدحسین جهان‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در زابل از رسیدگی به 108 فقره پرونده در ماه گذشته در منطقه سیستان خبر داد و گفت: از این تعداد 80 فقره پرونده مورد رسیدگی قرار گرفته و متخلفین در مجموع به پرداخت یک میلیارد و 361 میلیون ریال جزای نقدی در حق دولت و شاکیان خصوصی محکوم شد‌ه‌اند.

رئیس اداره تعزیرات حکومتی شهرستان زابل گفت: بیشترین ورودی پرونده مربوط به حوزه کالا و خدمات، سپس قاچاق کالا و ارز بوده است و در ماه گذشته هیچ پرونده‌ای جهت رسیدگی در حوزه بهداشت، دارو، درمان و دامپزشکی از سوی مراجع نظارتی به تعزیرات حکومتی زابل ارسال نشده است.

وی عنوان کرد: بیشترین نوع تخلف صورت گرفته نیز به عدم درج قیمت، گرانفروشی و قاچاق کالا اختصاص دارد.

جهان‌آبادی افزود: به‌دلیل غیرفعال بودن اداره تعزیرات حکومتی در شهرستان‌های هیرمند، زهک، نیمروز و هامون پرونده‌های متشکله در این شهرستان‌ها به صورت سیار توسط تعزیرات حکومتی زابل مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.

راننده نفتکش حامل 32 هزار لیتر سوخت قاچاق در زاهدان تعزیر شد

حسن حاجی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در زاهدان اظهار داشت: مامورین پایگاه انتظامی "قطارخنجک" زاهدان از یک دستگاه نفتکش مقدار 32 هزار لیتر سوخت قاچاق از نوع گازوئیل کشف کردند.

رئیس شعبه ویژه رسیدگی به تخلفات قاچاق کالا و ارز تعزیرات حکومتی سیستان و بلوچستان گفت: صورتجلسه تنظیمی برای متهم تشکیل و برای سیرمراحل قانونی و صدور رأی به تعزیرات حکومتی ارسال شد که با حضور متهم، اتهام شروع به قاچاق سوخت تفهیم شد.

وی بیان کرد: با مشاهده سایر مدارک و مستندات، متهم به انجام تخلف اقرار و شعبه با توجه به قوانین و مقررات متخلف را علاوه بر ضبط سوخت‌های مکشوفه، به میزان 43 میلیون و 104 هزار ریال جزای نقدی در حق دولت محکوم کرد.