به گزارش افکارنیوز،

رضا اربابی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در زاهدان، اظهار داشت: زمین‌لرزه‌ای به بزرگی 3.4 ریشتر ساعت 22 و 2 دقیقه شب گذشته بخش "بنت" شهرستان فنوج واقع در جنوب استان سیستان و بلوچستان را لرزاند.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران اعلام کرده این زلزله در 80 کیلومتری بنت و 93 کیلومتری فنوج و در عمق 28 کیلومتری زمین رخ داده است.

وی گفت: پس از این اتفاق تیم‌های ارزیابی مدیریت بحران استان بلافاصله به منطقه اعزام شدند و خوشبختانه تاکنون تلفاتی در پی این زمن لرزه گزارش نشده است.

 چابهار یک ظرفیت ملی برای حضور در عرصه‌های بین‌المللی است

عبدالرحیم کردی در نشست با مدیران ارشد سازمان اقتصادی "کوثر" که با هدف سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف شیلاتی، اقتصادی، صنایع دستی و پارک لجستیک در چابهار، اظهار داشت: آنچه ما در مذاکرات و یا در سفر گروه‌های سرمایه‌گذار تجاری خارجی به ایران می‌بینیم اهتمام و جدیت آنان برای حضور در بازارهای ایران است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری- صنعتی چابهار گفت: خارجی‌ها به این منطقه نگاهی دقیق‌تر و خیلی جدی نسبت به نگاه ما دارند و در این راستا چابهار با توجه به موقعیت ویژه یک ظرفیت ملی برای حضور در عرصه‌های بین‌المللی است.

وی بیان داشت: چابهار تنها منطقه آزادی است که با مفاهیم به لحاظ جغرافیایی و موقعیت استراتژیک می‌تواند معنا و مفهوم منطقه آزاد را داشته باشد و خوشبختانه با رویکرد جدید دولت با توجه به نگاه ویژه مقام معظم رهبری در دو سال گذشته شرایط آن خیلی جدی‌تر از آن است که ما فکر می‌کنیم.

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار خاطر نشان کرد: تغییرات بسیاری نسبت به دو، سه سال گذشته در چابهار صورت گرفته و این تغییرات برای کسانی که به چابهار سفر کرده‌اند ملموس است.

کشف 20 هزار لیتر سوخت قاچاق در ایرانشهر

دوستعلی جلیلیان اظهار داشت: ماموران انتظامی شهرستان ایرانشهر حین کنترل خودروهای عبوری در مسیر دو راهی هوراپ به یک دستگاه تریلر کشنده مشکوک شده و برای بررسی بیشتر آن را متوقف کردند.

فرمانده انتظامی ایرانشهر افزود: در بازرسی دقیق از خودروی توقیفی مقدار 20 هزار لیتر سوخت قاچاق از نوع "نفتگاز" کشف شد.

وی با بیان اینکه محموله کشف شده فاقد هرگونه مجوز قانونی بود، تصریح کرد: راننده خودرو به همراه محموله قاچاق کشف شده با تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شد.