به گزارش افکارنیوز،

 سعید اوحدی (رئیس سازمان حج و زیارت) که هم اکنون در کربلا حضور دارد؛ درباره آخرین وضعیت انفجار تروریستی در سامرا را تشریح کرد و گفت: امروز در سامرا شاهد دو انفجار به فاصله پنج دقیقه بودیم که انفجار اول حدود ساعت 9:15 صورت گرفت که در این انفجار عوامل تکفیری داعش با منفجر کردن کمربند انتحاری خود در محدوده پارکینگ اتوبوس‌های زائران این انفجار تروریستی را رقم زدند.

وی با اشاره به اینکه در این انفجار دو داعشی کشته شدند؛ افزود: همزمان با انفجار اول به فاصله پنج دقیقه انفجار دوم در مسیر دسترسی به حرم عسگرین اتفاق افتاد که عمده مجروحان و تلفات در این عملیات انتحاری اتفاق افتاده است.

رئیس سازمان حج و زیارت اضافه کرد: بلافاصله پس از این انفجار مسنولان ستاد کاظمین و عوامل اجرایی ما به سمت سامرا حرکت کردند البته عوامل اجرایی ما در سامرا حضور داشتند.

اوحدی با اعلام اینکه در این انفجار تروریستی 7 تا 9 زائرایرانی کشته و بیش از صد نفر از زائران مجروح شدند که از این تعداد شصت نفر از مجروحان زائران ایرانی بودند؛ گفت: زائرانی که در این مکان حضور داشتند هیچ‌کدام از میان کاروان‌های اعزامی سازمان حج و زیارت نبودند و این افراد به صورت آزاد اعزام شده بودند که در حال حاضر عوامل اجرایی ما در حال شناسایی هویت این افراد هستند چراکه سازمان حج و زیارت مشخصات این زائران را ندارد و این افراد به صورت آزاد اعزام شده‌اند.

وی با بیان این مطلب که مجروحان و مصدومان این انفجار در حال حاضر توسط آمبولانس‌های هوایی به بیمارستان‌های بغداد منتقل و بستری شده‌اند؛ ادامه داد: به محض شناسایی هویت‌کشته‌شدگان و مصدومان این حادثه آمار این زائران از طریق سفارت اعلام می‌شود.