به گزارش افکارنیوز،

مسئول نمایندگی ولی فقیه در بیمارستان شهید محلاتی تبریز گفت: بیمارستان شهید آیت الله محلاتی تبریز در میان حدود هزار و 300 بیمارستان سراسر کشور جز 10 بیمارستان برتر و متعلق به سپاه است.

حجت ‌الاسلام عادل اسدپورمسئول نمایندگی ولی فقیه در بیمارستان شهید محلاتی تبریز  افزود: در این بیمارستان کادر پزشکان و پیراپزشکان بصورت کامل در روستای مرزی سنگان مستقر شدند و به مدت 10 روز بصورت رایگان به بیماران خدمات بهداشتی درمانی ارایه می کنند.

وی ادامه داد: بخش های جراحی مغز و اعصاب، قلب، دندانپزشکی، اورژانس، اتاق عمل چشم پزشکی، آزمایشگاه مجهز و پیشرفته، ارتوپدی، داروخانه و بخش زنان و زایمان در این بیمارستان ارایه خدمت می کنند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در بیمارستان شهید محلاتی تبریز بیان کرد: بیش از 50 پزشک متخصص در این بیمارستان صحرایی به مردم محروم منطقه خدمات رسانی می کنند. 

وی از همکاری و تعامل مردم ومسئولان در راه اندازی این بیمارستان قدردانی کرد و افزود: مردم سیستان وبلوچستان وفادار، مهربان و دوستدار نظام و انقلاب اسلامی هستند. 

احمدعلی موهبتی  فرماندار چابهار نیز با تبریک هفته وحدت اظهار داشت: شاخص های توسعه انسانی در این شهرستان به حدی پایین است که با وجود همجواری با آب های اقیانوسی به مردم بیش از 400 روستا روزانه برای هر نفر 15 لیتر آب با تانکر تحویل می شود.

احمدعلی موهبتی افزود: چابهار علیرغم برخورداری از نعمت های خدادادی دریا، مناطق تفریحی و گردشگری بکر و پتانسیل های فراوان از محروم ترین مناطق ایران است و حتی محرومتر از شهرهای محروم سیستان وبلوچستان است.

وی ادامه داد: کار دولت در حوزه بهداشت و درمان قابل تقدیر است و راه اندازی بیمارستان صحرایی می تواند بسیاری از نیازهای بهداشتی درمانی مردم محروم این منطقه را مرتفع کند.

مولوی محمدحسن سنگانی امام حمعه روستای سنگان نیز از خدمات دولت و سپاه در راه اندازی بیمارستان صحرایی در منطقه محروم دشتیاری قدردانی کرد و گفت: این خدمات اجر دنیوی و اخروی دارد.

مولوی محمدحسن سنگانی بیان کرد: منطقه دشتیاری از محروم ترین مناطق کشور است بطوریکه مردم حتی در تامین آب آشامیدنی مشکلات زیادی دارند

وی خواستار فعالیت رسمی مرز ریمدان چابهار شد و افزود: بیکاری در این منطقه بیداد می کند و مدت ها فعالیت مرز متوقف شده است و هیچ سودی برای مرزنشینان ندارد.

حمیدالله سردارزهی یکی از معتمدان شهرستان چابهار نیز در مراسم راه اندازی بیمارستان صحرایی سپاه در روستای سنگان اظهار داشت: خدمات ارزشمند سپاه در هفته وحدت قابل تقدیر و ستایش است.

سردارزهی خواستار حل مشکلات مردم و جابجایی کالا و مسافر در مرز ریمدان شد و افزود: ایجاد اشتغال وحل مشکل آب آشامیدنی از مهمترین خواسته های مردم منطقه دشتیاری چابهار است.

شهرستان چابهار از توابع استان سیستان و بلوچستان با 260 هزار نفر جمعیت از شمال به شهرستان های نیکشهر، قصرقند و سرباز، از شرق به کشور پاکستان، از جنوب به دریای عمان (مکران) و از غرب به کنارک متصل است.

شهر زیبای چابهار واقع در قلب مَکُّرانِ بلوچستان و در فاصله 645 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان از 2 شهر به نام های چابهار و نگور، سه بخش مرکزی، دشتیاری و پلان، 6 دهستان و 438 روستا تشکیل شده است.