به گزارش افکارنیوز،

فرشته قبادی توانسته است روشی را برای درمان سالک ابداع کند که نسبت به روش های مشابه کم هزینه تر و در درمان بیماری موثرتر است و استفاده از این طرح می تواند به عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی در حوزه درمان سالک کمک نماید.

فرشته قبادی ضمن پرداختن به جزییات این طرح، عنوان داشت: این طرح شاید در زمان قدیم هم بوده ولی در زمینه درمان سالک من در این طرح تغییراتی دادم و در این طرح از شیوه سوزاندن و حجامت استفاده می کنم.

قبادی در خصوص اولین مرتبه ای که این طرح را اجرا کرد اظهار داشت: اولین بار این طرح را روی بچه چهار ساله ام انجام دادم که  دچار گزیدگی پشه سالک شده بود و وضعیت روحی خانواده خوب نبود . سه روز پشت سر هم از این روش برای بچه ام استفاده کردم و بعد از ده روز نتیجه داد و جای زخمش صاف شد و بعد از دو ماه اثری از گزیدگی در بدنش نبود و دیگر هیچ اثری از این بیماری در بدنش نیست.

این بانوی جوان مرودشتی که مدرک کاردانی دارد بیان داشت: بعد از چند روز طرح خود را روی چند نفر دیگر نیز اجرا کردم و زخم سالک های آنها از 3 سانتی متر تا 7 سانتی متر بود. بعد از انجام طرح روی آنها کرم یا لارو سالک و کیسه تخمدان سالک را بیرون کشیدم.

وی در خصوص جلسات درمان تصریح کرد: برای درمان هر سالک سه جلسه لازم است که در جلسه اول خون کثیف و چرک سالک بیرون می آید و در جلسه دوم و سوم کرم سالک بیرون کشیده می شود و پس از اتمام ریشه یابی، با گذشت بیست روز الی سی روز زخم سالک بدون هیچ دارویی کاملا صاف می شود و بعد از مدتی هیچ اثری از آن باقی نمی ماند.

 

وی در خصوص طرح های مشابه گفت: استفاده از آمپول، قرص، داروهای عطاری و یخ گذاری ممکن است عوارضی را در پی داشته باشد مثلا ممکن است آمپول ها ناباروری و نازایی را در پی داشته باشد یا اینکه یخ گذاری باعث می شود زخم سالک عمیق شده و یا بعد از مدتی مجددا در پوست ظاهر شود و این در حالی است که طرح من با ریشه یابی و صرف هزینه های کمتر، نگرانی های بیمار و خانواده بیمار را به سرعت رفع می ند.

وی بیان داشت: من در این طرح از هیچ دارویی استفاده نمی کنم و با این حال این طرح در درمان بیماری بسیار موثر است.

وی که 8 ماه است برای درمان بیماری سالک از این شیوه استفاده می کند، بیان داشت: از همان ابتدا در شیوه سوزاندن تغییراتی ایجاد کردم و در طول تحقیقاتم به اطلاعات جدیدی دست یافتم. یکی از این اطلاعات جدید در خصوص سالک های زیرپوستی است که از روی پوست مشخص نیست و مانند یک لنف یاساچمه زیر پوست قرار دارد و با لمس مشخص می شود. این نوع سالک با لمس مشخص می شود و ممکن است کنار سالکی که دو سه ماه بر روی بدن نقش بسته است و حتی رسیدگی هم شده است سالک زیر پوستی باشد و در این قسمت تخم های سالک بارور شده و از هر سالک یک الی هشت لارو موجود بیرون آورده می شود و آرامش و راحتی شخص بیمار را به دنبال دارد.

وی افزود: من با انجام تحقیقات لازم و اطمینان کامل از اینکه هیچ تاثیری بر رگ شخص رخ نمی دهد، سر سالک ها را باز کرده و کرم هایی را که داخل آن هاست بیرون می آورم.

این بهیار در خصوص مشوقان خود گفت: کسانی که درمان می شدند همواره برای من دعای خیر می کردند و هر وقت مرا می دیدند یا با من تماس می گرفتند، از من تشکر می کردند و این رفتارها منجر شد راهم را ادامه بدهم و اجازه شوهرم برای انجام این کار و حمایت وی نیز بسیار موثر بود و با توجه به اینکه دوره بهیاری را گذرانده بودم و در بیمارستان کار می کردم نسبت به زخم و این قضایا بی تجربه نبودم.

قبادی اذعان داشت: برای مطرح کردن این شیوه درمانی به اماکن مختلفی رفتم و نزد دکتر فلاح رییس شبکه بهداشت و درمان مرودشت، بیمارستان قدیم مرودشت و قاسم زاده بخشدار بخش مرکزی رفتم و متاسفانه نتوانستم فرماندار را ببینم. هر جا لازم بود رفتم و پیگیری کردم و از سوی مسئولانی که به این طرح احتیاج داشتند پیگری لازم صورت نگرفت و یکی از مشکلات من در حال حاضر این است که از عهده هزینه های وسایل لازم برای انجام درمان بر نمی آیم و هنوز یک مکان مناسب برای انجام این کار در اختیار ندارم.

وی افزود: از مسئولان انتظار دارم این طرح را جدی بگیرند و به من اعتماد کنند و تا به ثمر رساندن کامل این طرح همکاری کنند تا بتوانم ضمن درمان بیماران، در جشنواره ها شرکت و از این طرح به طور مثبت استفاده کنم.

وی بیان داشت: این طرح ابتدا به واسطه خداوند و بعد با تلاش من موثر واقع شده است و از مسئولان انتظار دارم اجرای این طرح را از نزدیک ببینند. این طرح در حال حاضر خوب پیش می رود و دغدغه ها و نگرانی های خانواده ها در این خصوص کاهش یافته است.

وی افزود: از مسئولان انتظار دارم با حمایت های خود، مقدمات و شرایطی را فراهم کنند که بتوانم این طرح را به نام خود ثبت کنم.