به گزارش افکارنیوز،

علیرضا صحرائیان، فرماندار ویژه جهرم در نخستین کارگاه آموزشی دهیاران این شهرستان گفت: روستاها خط مقدم رونق اقتصاد مقاومتی هستند و باید کارگروه اقتصاد مقاومتی در بخش‌ها و روستاها تشکیل شود.

وی بر ایجاد کارگروه اقتصادی در بخش‌های مختلف جهرم تأکید و تصریح کرد: بخشداران باید در این حیطه وارد شوند و مدیران و مسئولان جهرم با توجه به عملکرد خود در حوزه اقتصاد مقاومتی ارزیابی می‌شوند.

صحرائیان یکی از عوامل توسعه پایدار هر کشور توجه به مقوله محیط ‌زیست و منابع طبیعی عنوان کرد و افزود: آن چیزی که باعث شده قطب کشاورزی جنوب کشور باشیم و محصولات ما در سبد کالای مردم کشور قرارگرفته استفاده از منابع آب و خاک این شهرستان است، لذا باید معضل خشک‌سالی را با مدیریت آب و استفاده بهینه از آن جبران کرد.

معاون استاندار فارس با تأکید بر ترویج الگوی کشت، بیان کرد: در یکی از روستاها در بخش سیمکان با اصلاح الگوی کشت از مصرف ۲۸ هزار مترمکعب آب به ۲ هزار مترمکعب آب‌رسیده ایم و این در حالی است که افزایش درآمد نیز عاید کشاورزان شده است و مصداق بارز آن پرورش گل محمدی به‌جای برنج در این بخش است.

وی در پایان کثرت تعداد دهیاران و وضعیت خاص این شهرستان را عامل برگزاری این کارگاه به‌صورت مجزا در جهرم عنوان کرد و  افزود: آشنایی دهیاران با قانون مالیات‌های مستقیم و ارزش‌افزوده و محیط زیست از موضوعات ارائه‌شده در این کارگاه خواند.