به گزارش افکارنیوز،

محمد اسدی شامگاه سه‌شنبه 11 آبان در جمع خبرنگاران با تصریح اینکه قرار نبوده و نیست که هرسال حجم وزنی آش افزایش یابد، گفت: طبخ این آش یک اقدام فرهنگی و با نیتی خیرخواهانه و در راستای زنده‌ نگه‌داشتن سنت‌های خوب مذهبی است و نه یک رقابت.

او گفت: برای طبخ این میزان آش سال گذشته بالغ بر 120 میلیون تومان هزینه شد و امسال هم پیش‌بینی می‌شود که حدود 200 میلیون تومان هزینه شود.

اسدی از آغاز فعالیت‌ها برای تهیه لوازم و اقلام مورد نیاز خبر داد و گفت: 4500 کیلوگرم برنج، 2500 کیلوگرم لوبیا، 1500 کیلوگرم عدس و 1500 کیلوگرم نخود، 4000 کیلوگرم تره بعلاوه سایر اقلام نظیر ترخون، زردچوبه و فلفل و البته 30 حلب روغن 17 کیلویی و ... استفاده خواهد شد.

وی با بیان اینکه امسال 120 راس گوسفند برای طبخ آش سبزی استفاده می‌شود،‌ گفت: تمام هزینه‌های طبخ آش سبزی را مردم تامین کرده و برای اجرای مقدمات هم شهروندان کمک و همراهی می‌کنند.

اسدی با بیان اینکه حضور شهروندان برای آماده سازی مقدمات طبخ آش نذری شیراز، بسیار گسترده است،‌ گفت: هر سال هموطنان ما از تمام استان‌ها برای مشارکت در طبخ آش به شیراز می‌آیند و با توجه به محدودیت‌های موجود، گاه امکان همراهی را پیدا نمی‌کنند.

رئیس خیریه امام صادق(ع) اضافه کرد: امسال و با توجه به نیازهای موجود، همزمان با آغاز کار و فراهم کردن بسترها برای طبخ آش سبزی،‌ بستری برای اجرای برنامه‌های فرهنگی مذهبی فراهم خواهد شد.

وی با بیان اینکه برنامه‌های فرهنگی توسط یک گروه فرهنگی مذهبی، اجرایی می‌شود، گفت: طی روزهای 26 و 27 صفر، با حضور روحانیونی از قم، هر شب بعد از نماز مغرب و عشا، سخنرانی‌هایی خواهیم داشت.

اسدی از برگزاری محافل قرآنی در این دو روز خبر داد و گفت: رایزنی‌هایی برای برگزاری هرچه گسترده‌تر نماز جماعت در حداقل پنج نقطه بوستان خلدبرین و مساجد و اماکن نزدیک به این بوستان، انجام شده است.