به گزارش افکارنیوز،

سرانجام با تلاشهای شبانه روزی نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی فارس و شهرستان سپیدان و تیم کارشناسی وحمایت قاطع دستگاه قضایی حکم عامل اصلی آتش سوزی جنگل های خلار شهرستان سپیدان صادر شد.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس با اعلام این خبر گفت: با پیگیری های انجام گرفته از سوی اداره کل منابع طبیعی استان و شهرستان سپیدان حکم مجازات عامل آتش سوزی عمدی در جنگل های خلار بخش همایجان شهرستان سپیدان که متهم به آتش زدن ۱۵۰ هکتار اراضی ملی جنگلی و مرتعی با هدف تصرف آن شده بود صادر شد.

مهرزاد بوستانی افزود: پس از تشکیل پرونده قضایی بصورت خارج از نوبت و فوق العاده ، تحقیقات مقدماتی و تکمیلی انجام و پس از بررسی های به عمل آمده مجرم اصلی در این آتش سوزی با صدور قرار بازداشت دستگیر و تحقیقات از وی آغاز شد که پس از اقرار متهم پرونده به شعبه یک دادگاه عمومی و حقوقی شهرستان سپیدان ارجاع و متهم محکوم به پرداخت خسارت به مبلغ ۱۱ میلیارد و ۴۰۲ میلیون ریال شد.

مدیر کل منابع طبیعی فارس با بیان اینکه تحقیقات همچنان در خصوص شناسایی دیگر متهمین احتمالی ادامه دارد اظهار داشت:با هر گونه عوامل تخریب کننده سرمایه های ملی برخورد قاطع قضایی صورت می گیرد.

بوستانی در ادامه خاطرنشان کرد: متهمان این پرونده ها علاوه بر پرداخت خسارت محکوم به حبس طویل المدت نیز خواهند شد.

وی در پایان از اقدام سریع و بموقع ریاست دادگستری و دادستان شهرستان سپیدان در صدور این حکم و اهتمام ویژه دستگاه قضایی در برخورد با متخلفان و متجاوزان به عرصه های منابع طبیعی تقدیر کرد.