به گزارش افکارنیوز،

محسن علی‌اکبری، تهیه‌کننده سریال «نفوذ» با بیان این‌که این سریال، نیاز به ۲۵۰۰ دقیقه جلوه‌های ویژه بصری دارد، گفت: به دلیل حجم بالای کار جلوه‌های ویژه و با توجه به تلاش همه عزیزان در این بخش، سریال «نفوذ» دی‌ماه آماده پخش می‌شود.»

وی افزود: «این مجموعه اولین سریال تلویزیونی است که با این حجم بالای تروکاژ آماده می‌شود و به محض آماده شدن، سریال در جدول پخش قرار می‌گیرد.»

مجموعه تلویزیونی « نفوذ » به تهیه‌کنندگی محسن علی‌اکبری و کارگردانی و نویسندگی جواد شمقدری در فصل اول، تاریخ انقلاب را از بهمن ۱۳۵۷ تا آبان ۱۳۵۸ در ۴۲ قسمت نشان می‌دهد.

در این سریال از حضور بازیگران ایرانی و خارجی استفاده شده است. بازیگران خارجی این سریال از کشورهای آلمان، بلغارستان و فرانسه انتخاب شده‌اند که به زبان انگلیسی و با لهجه آمریکایی صحبت می‌کنند؛ این بخش‌ها با زیرنویس فارسی پخش خواهد شد. 

یلدا افشاری‌نیا، امین اسکندریان، کیمیا اکرمی، احمد نجفی، حمید گودرزی ، رحیم نوروزی، علیرام نورایی، صالح میرزا آقایی، شهره لرستانی ، زهرا سعیدی، سیدمحسن هاشمی، جلیل فرجاد، ماشاءالله شاه‌مرادی، کاوه سماک‌باشی، امیرمحمد زند، نجوا صاحب الزمانی، فاطمه بیگی، محمدجواد جعفرپور و جلال فاطمی، بازیگران ایرانی این سریال و فیلیپ ساپرکین و سامی بابو از بازیگران خارجی این سریال تلویزیونی‌ هستند.