به گزارش افکارنیوز،

جشنواره فراگیر " نه ب جنگ " که توسط موسسه فرهنگی هنری فراسیمای پیام رسا و  با مشارکت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران برگزار می‌ شود، ضمن رو نمایی از پوستر این رویداد، از متقاضیان حضور در جشنواره دعوت کرد تا آثار فرهنگی هنری خود  را به دبیرخانه ارسال کنند.

شیرین پارسا دبیر جشنواره  «نه ب جنگ» ضمن اشاره به خبر‌های پیشین در خصوص وعده‌ی تولد جشنواره‌ای جدید ویژه‌ی فضای مجازی عنوان کرد: امروز، روزی است که به وعده خود جامه عمل پوشاندیم و با بهره مندی از اساتید و برجستگان به نام حوزه‌ی فرهنگ و هنر این دیار در بخش‌های مختلف جشنواره از جمله شورای سیاستگذاری، هیات داوران، شورای بازبینی و سایر همکارانمان بهره‌مند شدیم و مقارن با رونمایی پوستر جشنواره، اقدام به دریافت آثار متقاضیان کرده ایم.

وی افزود: جشنواره «نه ب جنگ» دارای دو هدف اصلی - نه به، جنگ و نه، بجنگ  است که آثار ارسالی می‌تواند حاوی پیام هر دو هدف و یا یکی از آنها باشد.

همچنین پارسا در خصوص انتخاب شعار جشنواره تحت عنوان " ایستادگی تا صلح " اظهار کرد: هم تاکیدات مقام معظم رهبری، هم سیاست‌های کلان نظام جمهوری اسلامی و هم خواسته ملت ما، رسیدن به اصل صلح می‌باشد، صلحی که کرامت انسانی را بی هر قید و شرطی حفظ و ارزش گذاری کند، نه صلح با فشار و تحریم و تجاوز که در افق، تاریکی و نابودی جوامع را به دنبال خواهد داشت. هشت سال جنگ بر ما تحمیل شد، دیگر صلح تحمیلی نمی‌خواهیم. ما به هر جنگی با هر عنوانی (نظامی، اقتصادی، فرهنگی، بیولوژیکی، سایبری و ...) نه می‌گوییم، اما در صورت نقض اصول فوق، ایستادگی خواهیم کرد و به منظور صیانت از کرامت انسانی خواهیم جنگید و مقاومت خواهیم کرد؛ لذا در این جشنواره بر آنیم تا به جهانیان با زبان شیوای هنر ندای خود را که همان صلح طلبی راستین است برسانیم و دقیقا به همین دلیل فرامرزی بودن این جشنواره، آن را ویژه فضای مجازی قرار دادیم.

گفتنی است جشنواره فراگیر فرهنگی هنری " نه ب جنگ " در تمام حوزه‌های فیلم، انیمیشن ، عکس، پادکست، پوستر، شعر، روایت و خاطره  برگزار می شود که داوری آثار توسط اساتیدی همچون حمید بهمنی، امیر اسفندیاری، بهرام عظیمی، محمد رضا میرحسینی، محسن جسور، امیر عابدی، سعید حق زارع، محمد حمادی، عبدالعلی حدادیان، علی صدر، سارا قضاوتی، میلاد قلیچ و پریسا قهرمانی  انجام می شود.

علاقه مندان می‌توانند از هم اکنون آثار خود را بارگذاری کنند.