فیلم سینمایی «عطر داغ» به نویسندگی و کارگردانی «علی ابراهیمی» پس از گذشت ۳۸ هفته از اکران خود تنها به فروشی معادل ۳۳ میلیون تومان دست یافته است، فروشی که با توجه به تعداد زیاد بازیگران این فیلم شکستی بزرگ محسوب می‌شود.

بازگشایی سینما‌ها از ابتدای تیر ماه جاری با اکران هشت فیلم آغاز شد، این اقدام تصمیم تازه‌ای بعد از نزدیک به پنج ماه تعطیلی مداوم سالن‌های سینما بعد از شیوع بیماری کرونا بود، تصمیمی که موافقان و مخالفان بسیاری داشت، اما همچنان بعد از گذشت نزدیک به یک ماه در مسیر خود حرکت می‌کند.

در این میان آثار متفاوتی توانستند وارد چرخه اکران شوند، برخی از سینماگران آشتی دوباره مخاطبان با سالن‌های سینما را منوط به اکران آثار مطرح و جذاب می‌دانستند، در این میان و از بین هشت فیلم اکران شده در چرخه اکران سال ۹۹ تنها دو فیلم از مجموعه تولیدات تازه و حاضر در جشنواره فیلم فجر سال گذشته بودند.

« خوب بد جلف :ارتش سری» به کارگردانی پیمان قاسمخانی و فیلم سینمایی « شنای پروانه » ساخته محمد کارت از جمله آثار نسبتا موفق سینما‌ها بعد از بازگشایی بودند، آثاری که توانستند پس از نزدیک به یک ماه اکران به فروشی معادل ۳ میلیارد تومان دست پیدا کنند.

در این، اما سایر آثار اکران شده وضعیت خوبی را در گیشه تجربه نکردند، این آثار نتوانستند به صورت جمعی به مبلغی معادل نیم میلیارد تومان هم دست پیدا کنند، البته فیلم تازه اکران شده «زن‌ها فرشته اند ۲» توانست در اولین هفته از اکران رقم قابل توجهی را به خود اختصاص دهد.

فیلم سینمایی «عطر داغ» ساخته علی ابراهیمی دیگر فیلم چرخه اکران در سال ۹۹ و بعد از بازگشایی سینما‌ها بود، فیلمی که با حضور چهره‌های گوناگون سینمایی زمان را مناسب دید تا با نبود رقیبانی ویژه در چرخه اکران فروش خوبی را تجربه کند.

« عطر داغ »، اما نتوانست در گیشه موفق باشد و بعد از یک ماه تنها به فروشی معادل ۳۰ میلیون تومان دست یافت، رقمی که البته بخشی از آن مربوط به فروش فیلم پیش از بسته شدن سالن‌های سینما می‌شد، این فیلم با این فروش پیش از تعطیلات ماه محرم به کار خود پایان داد.

فیلم سینمایی عطر داغ، داستان دختری به نام مریم است که مجبور می‌شود شبی بیرون از خانه بماند. بیرون ماندن او یکسری اتفاقات برای او و خانواده‌اش در پی دارد که…

مهرداد صدیقیان ، شهرام حقیقت دوست، بهاره کیان افشار ، سیما تیرانداز، خاطره اسدی، شیوا مکی نیان، احسان امانی از جمله بازیگرانی هستند که در عطر داغ به ایفای نقش پرداخته اند و تهیه کنندگی آن را نیز «امیرشهاب رضویان» بر عهده داشته است.

فیلم سینمایی «عطر داغ» نخستین تجربه سینمایی ابراهیمی محسوب میشود، کارگردانی که سابقه چندانی در سینما نداشته و اکثریت فعالیت وی به پشت صحنه سینما بر می‌گردد، حال باید دید با شکست احتمالی فیلم اولش تا چه زمان به خود امکان ساخت دومین اثر سینمای اش را خواهد داد.

عطر داغ شاید می‌توانست در شرایطی بهتر و به دور از بیماری کرونا با وجود بازیگران نسبتا شناخته شده خود به فروشی خوب دست پیدا کند، اما کارگردان تصمیم گرفت تا این فیلم را در شرایط کنونی اکران نماید، ریسکی که بدون شک برای این فیلم به خوبی عمل نکرده است.