ویژه برنامه «قرار قاسم» ویژه اولین سالگرد شهادت سردار سلیمانی در ۲ قسمت جمعه ۱۲ دی ماه و چهارشنبه ۱۷ دی ماه ساعت ۲۳ روی آنتن شبکه پنج می رود.

ویژه برنامه «قرارِ قاسم» کاری از گروه تهران و شهروندی شبکه پنج سیما است که با تهیه کنندگی میلاد پیغمبرزاده و سردبیری سیدمحمد موسوی و اجرای محمدحسین رنجبران با حضور مهمانان ویژه روی آنتن می رود.

۲ برنامه دیگر گروه تهران و شهروندی «تهران ۲۰» و «در شهر» نیز از ابتدای هفته جاری معطوف به ۲ مناسبت حماسه ۹ دی و سالگرد شهید حاج قاسم سلیمانی روی آنتن شبکه پنج سیما می‌روند.

«به خانه برمی‌گردیم» با پویش «قاسم هنوز زنده است»

برنامه «به خانه برمی گردیم» گروه خانواده شبکه پنج سیما، با راه اندازی پویش «قاسم هنوز زنده است» از ابتدای هفته جاری به صورت ویژه به یاد سردار قاسم سلیمانی پخش می شود. این برنامه با هدف تکریم یاد این شهید بزرگوار، آیتم های ویژه در جدول پخش هفتگی خود طراحی کرده است. دعوت از مهمانان ویژه، نماهنگ های حماسی، پخش کلیپ و سرود ارسالی مخاطبان مرتبط با موضوع پویش در این برنامه پخش می شود.

بچه های رنگین کمان به یاد حاج قاسم

برنامه «رنگین کمان» نیز میان برنامه های متنوعی با موضوع رشادت ها و مهربانی های سردار حاج قاسم سلیمانی روی آنتن می برد.

هر صبح به یاد حاج قاسم سلیمانی

برنامه صبحگاهی «یه روز تازه» گروه اجتماعی شبکه پنج، از ابتدای این هفته معطوف به ۲ مناسبت حماسه ۹ دی و اولین سالگرد سردار رشید ایران حاج قاسم سلیمانی روی آنتن شبکه پنج سیما رفته است. این برنامه هر روز ساعت ۷ تا ۹ صبح نمایش داده می شود.

در برنامه «یه روز تازه» پویش «برای تو می نویسم، برای تو که مرد میدان بودی» نیز فعال شده است و دلنوشته های مردم دریافت و خوانده می شود.

مسابقه «پنج ستاره» این هفته پنجشنبه ساعت ۲۱ سوال پیامکی: «سردار دل ها شهید حاج قاسم سلیمانی در طول دوران هشت سال دفاع مقدس فرمانده کدام لشگر بود؟ ۱- ۴۱ ثارالله  ۲- ۲۵ کربلا  ۳- ۱۸ الغدیر  ۴- ۹ بدر» را برای مخاطبان طراحی کرده است و به قید قرعه به ۱۰ نفر از برگزیدگان هدیه می دهد.

همچنین برنامه تخصصی و سینمایی «نقد سینما» نیز جمعه ۱۲ دی ماه مرتبط به اولین سالگرد سردار دل ها خواهد بود.

«عطر عاشقی» در مزار حاج قاسم

برنامه «عطر عاشقی» با هدف تکریم سردار دل ها جمعه ۱۲ دی ماه ساعت ۱۷:۳۰ ویژه شهادت حاج قاسم سلیمانی روی آنتن می رود. این برنامه با سفر به شهر کرمان، از گلزار شهدای کرمان و مزار این شهید والا مقام روی آنتن می رود. زمینه سازی ظهور و نقش حاج قاسم سلیمانی و سایر شهدای مدافع حرم، موضوع این برنامه است که با محمدرضا پورابراهیمی رییس کمیسیون اقتصادی و نماینده کرمان گفتگو می شود. همچنین نوای جواد حسینخانی برای تلاوت زیارت آل یاسین، طنین انداز خواهد شد.

همچنین دعای پرفیض کمیل پنجشنبه ۱۱ دی ماه ساعت ۲۳ از کنار مزار سردار سلیمانی برای مخاطبان شبکه پنج پخش می شود.

«عطر عاشقی» همچنین جمعه ۲۶ دی ماه در آستانه شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) به بیت الزهرا منزل حاج قاسم سلیمانی می رود و حجت الاسلام احمد شرفخانی کارشناس مذهبی پیرامون آثار و علائم منتظران ظهور سخنرانی خواهد کرد. حاج جواد حسینخانی نیز با نوای خود به تلاوت زیارت آل یاسین می پردازد.

برنامه ظهرگاهی «تا نیایش» نیز با توجه به اولین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی و هفته بصیرت معطوف به این ۲ مناسبت روی آنتن شبکه پنج سیما می رود.

همچنین برنامه «تا نیایش» به صورت ویژه سه شنبه، پنجشنبه و شنبه ۹، ۱۱ و ۱۳ دی ماه موضوعاتی مانند بصیرت سردار و مکتب حاج قاسم سلیمانی را در قالب گفتگوهای ویژه پخش می کند.