برنامه‌ ۱۰ قسمتی «محرمانه همسرانه» یک برنامه‌ ترکیبی با هفت خوان متنوع است که مهارت‌های شناختی و ارتباطی زوج‌ها با همدیگر را بررسی می‌کند.

« محرمانه همسرانه » بیش از آن ‌که یک مسابقه یا برنامه‌ای ترکیبی باشد، یک برنامه‌ گفتگو محور است که در طراحی بخش‌های مختلف آن سعی شده گفتگو با سوژه‌ها در فرم‌هایی جدید و در موقعیت‌هایی متفاوت و غافلگیر کننده برای شرکت‌کنندگان اجرا شود.

هدف اصلی برنامه این است که با قرار دادن زن و شوهر در معرض چالش‌ها و آزمون‌هایی تازه به آن‌ها نشان دهد که تاکنون چقدر در ابعاد شخصیتی هم کندوکاو کرده‌ و تا چه حد شناخت روحیات یکدیگر را جدی گرفته‌اند، تا از این طریق چنین حسی را به مخاطبان برنامه نیز منتقل کند. به عبارت دیگر هدف اصلی این است که هر کدام از زوجین بفهمند آیا ویژگی‌ها و چارچوب‌های شخصیتی طرف مقابل‌شان را به درستی می‌شناسند یا خیر.

اتاق‌های همکاری، شناخت، عشق، ارتباط، دیگران، آینده و غیره از آیتم‌های فصل سوم برنامه‌ «محرمانه همسرانه» هستند.

این برنامه به دنبال پیچیدن یک نسخه‌ واحد برای همه مخاطبان نیست و سعی سازندگان برنامه این است که نشان دهند برای هر موضوع مهم زندگی مثل انتخاب همسر یا دوران نامزدی نسخه‌های متعددی به عدد آدم‌ها وجود دارد.

در برنامه‌ «محرمانه همسرانه» ضمن روایت تعدادی از این نسخه‌های شخص، با استفاده از فرم‌های مختلف تلاش شده نکات کاربردی لازم به بیننده منتقل شود تا او هم بتواند نسخه‌ شخصی خودش را برای انتخاب همسر و یک زندگی سالم و پرنشاط را پیدا کند.

برنامه‌ «محرمانه همسرانه» کاری از خانه مستند انقلاب اسلامی با همکاری گروه اجتماعی و سردبیری محمد جباری شنبه و دوشنبه هر هفته ساعت ۲۲ پخش و تکرار آن روز بعد ساعت ۱۱ صبح خواهد بود.