سینمای کشور طی نیمه اول سال ۹۹ با چالش‌های فراوانی روبرو بوده است، بروز و شیوع بیماری کرونا از اسفند ماه سال گذشته چرخ تولید و اکران در سینما را به طور کامل متوقف کرد و به اذعان بسیاری از کارشناسان ضربه طولانی مدتی را بر بدنه این هنر وارد کرد.

حال پس از مدتها انتظار دو روز پیش بالاخره بعد از گذشت ماه‌ها فراخوان سی و نهمین جشنواره فیلم فجر منتشر شد، فراخوانی که در نوع خود می تواند امید به آینده سینما در سال جاری را زنده نگه دارد. 

در این میان کارگردانان جوان و پیشکسوت سینما با توجه به اعلام رییس سازمان سینمایی مبنی بر قطعی بودن برگزاری جشنواره فیلم فجر پیش تولید آثار خود را آغاز کرده اند و سینما بار دیگر با سرعت به سمت مسیر همیشگی تولید و عرضه قرار گرفته است. 

محمدحسین مهدویان ، رضا میرکریمی، مانی حقیقی، مرتضی علی عباس میرزایی، وحید جلیلوند، محسن قرایی، اصغر فرهادی ، آرش انیسی، مهدی جعفری و نیما جاویدی از جمله کارگردانان سرشناسی هستند که هم اکنون پیش تولید و یا تولید آثار سینمایی خود را آغاز کرده اند.

« حامد بهداد » بازیگر صاحب سبک سینمای کشور امسال با فیلم سینمایی « گیج گاه » نخستین ساخته عادی تبریزی راهی سی و نهمین جشنواره فیلم فجر خواهد شد. 

عادل تبریزی از کارگردانان جوان سینمای ایران است که سال‌ها در مقام دستیار کارگردان فعالیت داشته است و در کارنامه‌اش آثاری همکاری با کارگردانانی، چون مسعود کیمیایی و داریوش مهرجویی را به ثبت رسانده است.

او پیش از این با ساخت آثار کوتاه سینمایی کارگردانی را تجربه کرد و در نهایت با فیلم «گیج‌گاه» وارد سینما شد.

فیلمی که میرولی الله مدنی و حنیف سـروری آن را تهیه کرده‌اند و جمشید هاشم پور، حامد بهداد، باران کوثری، سروش صحت، فرهاد آییش، بهرنگ علوی، امیرحسین رستمی، نادر سلیمانی، بیژن بنفشه خواه، سیاوش چراغی‌پور، محمد الهی، مریم همتیان، ایمان اسماعیل پور، علی باغفر، حامد شیخی، داود ونداده و با معرفی بازیگر نوجوان علی راد و با هنرمندی حسن رضایی و رضا صفایی پور در آن به ایفای نقش پرداخته‌اند.

به گفته گروه تولید «گیج گاه نوستالژیک نیست، حالی‌ست که دیگر نیست.»

فیلمنامه «گیج‌گاه» بر اساس ایده‌ای از عادل تبریزی، به طور مشترک توسط ارسلان امیری و عادل تبریزی به نگارش درآمده است و سرمایه‌گذاری این اثر را محمد حسینخانی و حنیف سروری بر عهده دارند.

دیگر عوامل این فیلم عبارتند از مشاور کارگردان: علی مصفا / مدیرفیلمبرداری: کوهیار کلاری / تدوین: عماد خدابخش، حنیف سـروری / صدابردار: سعید بجنوردی / صداگذاری و میکس: اسحاق خانزادی و عرفان یزدی / طراح گریم: امید گلزاده / طراح صحنه: مرتضی شریف پناهی، طراح لباس: حدیث حسنوند / سرپرست گروه کارگردانی و برنامه‌ریزی: علی جناب / جانشین تهیه‌: وحید رحمتی / مدیرتولید: مهدی چراغی / دستیار اول کارگردان: سعید غلامی / منشی صحنه: آنیتافیروزبخت / مدیرتدارکات: محمدعزیزی زاده/ عکاس: نوشین جعفری / مشاور رسانه‌ای: آیدا اورنگ / تهیه کننده‌اجرایی‌‌و مجری‌طرح‌: حنیف سروری.