به گزارش افکارنیوز به نقل از ایرنا، در بخشی از بیانیه انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران که نسخهای از آن روز شنبه به ایرنا ارسال شد، آمده است: تغییرات شتابزده و غیر کارشناسی در تنها برنامه سینمایی ایران برای جامعه سینمایی کشور خبر خوشایندی نیست.

این انجمن سینمایی نگرانی خود را نسبت به حفظ کیفیت و اعتبار این برنامه اعلام می‌دارد و معتقد است تضعیف تنها تریبون جدی سینما در رسانه ملی فقط به سود کسانی است که از رواج گفتمان فرهنگی سینما در گستره عام در هراسند.

انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران با وجود تمام انتقاداتی که به «هفت» وارد است و به رغم لطماتی که این برنامه به چهره منتقدان در جامعه وارد آورده است، حمایت خود را از ادامه برنامه «هفت» با حضور جیرانی اعلام می‌دارد و تداوم حضور او را موجب اعتبار این برنامه می‌داند.

انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی از رییس سازمان صدا وسیما خواست که درباره تغییرات تنها برنامه تلویزیونی سینمای ایران، با در نظر گرفتن صلاح و منافع سینمای آسیب پذیر این سرزمین تصمیم گیری کند.

فریدون جیرانی تهیه کننده و مجری برنامه تلویزیونی هفت، شب گذشته از این برنامه خداحافظی کرد. وی پیشتر اعلام کرد که قصد دارد یک مجموعه تلویزیونی بسازد.