به گزارش افکارنیوز به نقل از ایسنا، ساعتهای بلوتوثدار که با تلفن همراه جفت شده و به نمایش پیام متنی و کنترل موسیقی میپردازند، پیش از این با موفقیت محدود مورد آزمایش قرار گرفته بودند، اما هنگامی که مخترعان علاقمند وعده ساخت این ساعتها در صورت دستیابی به سرمایه کافی را دادند، با کمکهای مالی بسیاری از طریق اینترنت روبرو شدند.این تیم مخترع امیدوار بودند بتوانند در طول یک ماه تا ۱۰۰ هزار دلار درآمد داشته باشند، در حالی که تنها در عرض چند ساعت اولیه توانستند به این هدف نائل شوند.

اکنون پس از سه هفته، سازندگان ساعت هوشمند «پبل»(Pebble) توانسته‌اند ۱۰ میلیون دلار در بانک ذخیره کنند و تاکنون ۸۵ هزار نمونه از آن پیش از تولید به فروش رفته است.

سایت «کیک‌استار‌تر»(Kickstarter) که از این پروژه حمایت کرده بود به سرمایه‌گذاران کمک می‌کند تا هر چیزی را از یک تا هزار دلار در آن قرار دهند. برخی از طرفداران این طرح تا ۱۰ هزار دلار برای به واقعیت پیوستن این ساعت سرمایه‌گذاری کرده بودند. آن دسته از سرمایه‌گذارانی که بیش از ۱۰۰ دلار کمک کنند، از یک ساعت «پبل» برخوردار خواهند شد.

ساعت هوشمند با قابلیت نمایش پیامک تلفن همراه

ساعت پبل از صفحه جوهر الکترونیکی برخوردار بوده و کاربران می‌توانند آنرا با برنامه‌های گوشی‌های هوشمند آیفون و آندروید منطبق کنند.

این ساعت همچنین قابل تنظیم بوده و می‌توان تصاویر مختلف و برنامه‌های متصل به اینترنت مناسبی را برای آن دانلود کرد.

به گفته محققان، پبل با بلوتوثبه گوشی تلفن همراه متصل شده و با لرزش، کاربران را از پیام‌های جدید آگاه می‌کند.

دوچرخه‌سواران و موتورسواران می‌توانند از این ساعت مانند رایانه استفاده کرده و به جی‌پی‌اس گوشی هوشمند برای نمایش سرعت، فاصله و روند دسترسی داشته باشند.

ساعت هوشمند با قابلیت نمایش پیامک تلفن همراه

همچنین دوندگان نیز می‌توانند از همین قابلیت‌ها بر روی مچ دست خود برخوردار شوند. برای شنیدن موسیقی از گوشی تلفن همراه نیز می‌توان از فشار یک دکمه بر روی این ساعت استفاده کرد.

سایت کیکاستارتر معمولا برای کسب سرمایه برای فناوریهای پیشرفته مانند بازیهای ویدیویی مورد استفاده قرار گرفته که در سال ۲۰۱۲ با تبادل سرمایه بیشتری روبرو بوده است. ساعت پبل اکنون جزو رکوردداران جذب سرمایه است. این در حالی است که شرکتهایی مانند سونی از هفت سال در تلاش برای ساخت محصول مشابهی بودهاند. شرکتهایی مانند الجی نیز پیش از این برای تولید ساعتهایی با سیمکارت داخلی تلاش کردهاند اما نتیجه نهایی یک محصول بسیار بزرگ و گران بوده است.