فیلم سینمایی « عشایر » در چهل و یکمین دوره جوایز حلقه منتقدان فیلم لندن، به عنوان بهترین فیلم سال معرفی شد و لیست افتخارات و جوایز متعدد خود بعد از نمایش در جشنواره فیلم ونیز را طولانی کرد.

این فیلم به کارگردانی کلویی ژائو در این رویداد جایزه بهترین بازیگر زن سال را برای فرانسیس مک دورمند و بهترین نویسنده سال را برای ژائو به خود اختصاص داد. جوایز این حلقه منتقدان به صورت مجازی اعلام شد.

دیگر فیلمی که از این رویداد سینمایی چندین جایزه دریافت کرد، «Saint Maud» بود که در بخش‌های بهترین فیلم ایرلندی انگلیسی، بهترین بازیگر زن ایرلندی انگلیسی و کارگردان فیلم اولی موفق بود. استیو مک کوئین هم برای کارگردانی مجموعه فیلم «تبر کوچک» که پنج فیلم را شامل می‌شود، جایزه بهترین کارگردانی را دریافت کرد.

در بخش بازیگران مرد نیز، چادویک بوزمن با «بلک باتم ما رینی» بهترین بازیگر مرد معرفی شد و ریز احمد هم برای فیلم «صدای متال» بازیگر ایرلندی انگلیسی سال معرفی شد. «کالکتیو» بهترین مستند و «دور دیگر» بهترین فیلم خارجی زبان معرفی شدند.

از سوی دیگر هم انجمن منتقدان تورنتو برگزیدگان خود را معرفی کرد که باز هم فیلم « عشایر » کلویی ژائو به عنوان بهترین فیلم معرفی شد. ژائو در بخش کارگردانی هم موفق بود و فرانسیس مک درومند، به جایزه بهترین بازیگر زن رسید. ریز احمد هم برای «صدای متال» بهترین بازیگر مرد شد.

در بخش‌های دیگر بازیگری ، دنیل کالویا برای فیلم «یهودا و مسیح سیاه پوست» بهترین بازیگر نقش مکمل مرد و ماریا باکالوا برای «بورات ۲» بهترین بازیگر نقش مکمل زن شد. «هادیان گرگ» بهترین انیمیشن سال معرفی شد و در بخش فیلم‌های خارجی زبان هم منتقدان، بیشترین رای را به «قوش شب» دادند.