تریلر جنایی «چیز‌های کوچک» با نقش آفرینی دنزل واشینگتن دوباره در جایگاه نخست رتبه بندی گیشه آمریکا قرار  گرفت و ۲.۱ میلیون دلار در هفته دوم اکرانش فروخت.

« چیز‌های کوچک » در گیشه خارجی با اکران در ۲۰ کشور ۱.۴ میلیون دلار فروش داشته است. این فیلم در رده سنی بزرگسال تا کنون ۷.۸ میلیون دلار در گیشه آمریکا و کانادا بلیت فروش داشته و آمار آن در گیشه جهانی هم به ۵.۲ میلیون دلار رسیده است.

این فیلم به کارگردانی جان لی هنکاک به طور همزمان در HBO Max نیز در دسترس قرار گرفته است. با توجه به اینکه گیشه آمریکا به حالت عادی بازنگشته، کمپانی برادران وارنر تصمیم گرفته این برنامه اکران را برای تمامی محصولات سینمایی اش در سال ۲۰۲۱ پیاده کند. رقبای برادران وارنر مثل دیزنی و یونیورسال هم معتقدند اکران فیلم‌های مهمشان با توجه به وضعیت گیشه آسیب دیده یک ریسک بزرگ است.

طبق گزارش کام اسکور حدود ۶۰ درصد سینما‌های آمریکا تعطیل هستند و سالن‌های بازگشایی شده نیز با محدودیت‌های ظرفیتی کار می‌کنند. به نظر نمیرسد ‌این شرایط به این زودی‌ها بهبود پیدا کند و مهمترین فیلم‌های سال ۲۰۲۱ مثل «سریع و خشن ۹»، «بیوه سیاه» و «زمانی برای مردن نیست» در بهترین حالت ممکن در تابستان اکران خواهند شد.

البته کمپانی یونیورسال طبق قراردادی که با سینماها بسته، اجازه دارد فیلم‌های خود را پس از ۱۷ روز اکران در سینما در سرویس نمایش آنلاین عرضه کند و به همین دلیل اخیرا فیلم‌های بیشتری را در سینما‌ها داشته است.

در رتبه بعدی گیشه « غارنشین ها : یک عصر جدید» قرار دارد که با ۱.۷ میلیون دلار به این جایگاه رسیده است. بعد از ۱۱ هفته اکران، «غارنشین ها» ۴۶ میلیون دلار در گیشه داخلی فروش داشته است. «تیر انداز» لیام نیسون در رتبه سوم قرار گرفت و دو فیلم «زن شگفت انگیز ۱۹۸۴» و «شکارچی هیولا» به ترتیب در جایگاه چهارم و پنجم قرارگرفتند.