سمیه عظیمی ستوده تهیه کننده «تهران ۱۴» با اشاره به اینکه در این مستند ، به مرور وقایع مهم تهران در سال‌های گذشته خواهیم پرداخت گفت: تهران از زمان پایتخت شدن، شاهد وقایعی مهم بوده که در این مستند با نگاهی نو و داستان گونه، روایت خواهد شد.

وی افزود: در مستند « تهران ۱۴ » مخاطبان با مهم‌ترین بناهای تهران آشنا می‌شوند؛ بناهایی که شاید سال ساخت آنها مربوط به قرن ۱۴ نباشد، اما بستر مهم‌ترین و تأثیرگذارترین وقایع تاریخ تهران و ایران بوده‌اند.

تهیه کننده «تهران ۱۴» با بیان اینکه هدف ما در این مستند، پرداختن به کالبد تاریخی و زیبایی‌شناسی بناهای تهران نیست، عنوان کرد: هر بنای تاریخی در این شهر، داستان‌هایی را در دل خود دارد که باید برای مردم به شکل دقیق و مستند، بازگو شود.

وی بیان مسائلی همچون عقب ماندگی‌های دوران گذشته و افراد تاثیرگذار در تاریخ تهران و ایران را پایه و اساس این مستند دانست و افزود: ما در این مستند تلاش کرده‌ایم داستان بناها و وقایع تاریخی و مهم تهران را با روایتی شیرین و جذاب برای مردم مرور کنیم.

عظیمی ستوده در پایان درباره زمان پخش این مجموعه مستند اعلام کرد: پژوهش این سریال مستند از شهریورماه سال جاری آغاز شده و ان شالله برای پخش از فروردین ماه ۱۴۰۰، آماده خواهدشد.