برنامه «آب و تاب» به گفتگوی زنده و صمیمانه محمد صالح علا با نخبگان حوزه فرهنگ و هنر اختصاص دارد؛ این گپ و گفت شامل زندگینامه، دلایل موفقیت نخبگان و دانسته های آنها در حوزه های تخصصی شان است و مروری بر آثار مهمانان برنامه دارد.

شبکه رادیویی تهران در برنامه این هفته «آب و تاب» جمعه اول اسفند ماه میزبان فریدون فرهودی است؛ از جمله آثار او در فیلمنامه نویسی می توان به «دختری با کفش های کتانی»، «تکیه بر باد»، «دردسر والدین» و ... اشاره کرد.

فریدون فرهودی متولد ۱۳۳۰ در زنجان نویسنده و کارگردان است او پس از طی دوره کارشناسی در دانشکده هنرهای دراماتیک، برای گذراندن فوق لیسانس به دانشگاه ونسن پاریس رفت. فرهودی علاوه بر نویسندگی و کارگردانی برای سینما و تلویزیون در شوراهای تخصصی فیلمنامه مدرسه فیلمنامه‌نویسی حوزه هنری و سیمافیلم نیز نقش مؤثری داشته‌است.

«آب و تاب» در ساختار  کلامی-آوایی با موضوع فرهنگی و هنری جمعه ها ساعت ۲۱ تا ۲۲:۳۰ به طور زنده به تهیه کنندگی پروانه طهماسبی روی موج اف.ام ردیف ۹۴ مگاهرتز می رود.

مخاطبان در سرتاسر دنیا می توانند از طریق وب سایت WWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبکه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرند. در محدوده استان تهران نیز این شبکه از طریق موج اف.ام ردیف ۹۴ مگاهرتز و ای.ام ردیف ۱۳۳۲ کیلوهرتز پخش می شود.

همچنین شنوندگان از سرتاسر کشور هم می توانند شبکه رادیویی تهران را از طریق گیرنده های دیجیتال (ست تاپ باکس) دریافت کنند.