آغاز پخش « پایتخت 6 » از عید مبعث / سیروس مقدم : رسانه‌های بیگانه با اهداف سوء خود روی سکانس حاشیه‌ساز قسمت پایانی موج‌سواری کردند/ سوءنیت برنامه‌ریزی شده‌ای در کار نبود.

حمید خواجه‌نژاد، مدیر روابط عمومی معاونت سیما ضمن اعلام خبر بازپخش خلاصه هفت قسمتی «پایتخت ۶» از عید مبعث و پخش دو قسمت جدید در روزهای ۲۹ و ۳۰ اسفند از شبکه یک گفت: پرونده «پایتخت ۶» و باقی‌مانده قصه آن در شب پایانی سال ۹۹ بسته می‌شود.

وی افزود: قصه دو قسمت پایانی نگاهی طنزآمیز به برخی مسایٔل و حواشی کرونا دارد و در حال حاضر در رامسر در حال ضبط و تصویربرداری است. در حقیقت این دو قسمت روند قصه ۱۵ قسمت قبلی را تکمیل می‌کند.

خواجه‌نژاد با بیان اینکه این مجموعه نمایشی از سرمایه‌های تلویزیون به حساب می‌آید، با اشاره به دستور رییس سازمان برای بررسی خطا و اشکالات سکانس پایانی این مجموعه افزود: هیأت ویژه‌ای در معاونت سیما تشکیل و پس از بررسی‌های مختلف در نهایت مشخص شد بی‌توجهی و کم‌دقتی‌هایی موجب اشکالات بخش‌هایی از آخرین قسمت شده است.

مدیر روابط عمومی سیما با اشاره به جلسه سیروس مقدم، کارگردان این مجموعه و سازنده آثار ارزشمندی چون «اغما»، «مدینه»، «چک برگشتی» و... با ریٔیس سازمان پیش از آغاز تصویربرداری دو قسمت پایانی گفت: در این نشست آقای مقدم با بیان توضیحاتی اذعان داشت سوءنیتی برنامه‌ریزی شده در کار نبود، اما رسانه‌های بیگانه با اهداف سوء خود روی آن موج‌سواری کردند و گروه سازنده موظف شد فصل ششم را با پایان‌بندی شایسته و مورد انتظار مخاطبان به سرانجام برسانند.

وی در پایان با اشاره به سیاست سیما برای حمایت از تولیدات فاخر و پر مخاطب تصریح کرد: این مجموعه نمایشی در فصل‌های گذشته الگوی موفقی در سریال‌سازی و حوزه سبک زندگی ایرانی اسلامی‌ بوده، مخاطبان بسیاری را با خود همراه کرده و ان‌شاءالله پس از ارایٔه طرح مناسب، زمینه تولید فصل هفتم «پایتخت» مهیاست.