مهدی امینی‌خواه بازیگر « اردوگاه خلوت » می‌گوید این فیلم تلویزیونی به دنبال آن است که بگوید در این روزگار که کشور درگیر کرونا شده است، عده‌ای از دانش‌آموزان باید از تکنولوژی استفاده کنند که در دسترس‌شان نیست و باید به سرعت شرایط لازم برای آن‌ها فراهم شود.

مهدی امینی‌خواه بازیگر سینما و تلویزیون درباره حضور خود در فیلم تلویزیونی «اردوگاه خلوت» عنوان کرد: این فیلم تلویزیونی به وضعیت دانش‌آموزانی می‌پردازد که در روستاها و مناطق دورافتاده در شرایط کرونا و تعطیلی مدارس مشغول به تحصیل هستند.

وی ادامه داد: دانش‌آموزان در این مناطق مانند دانش‌آموزان سایر مناطق و شهرهای دیگر باید به صورت آنلاین به تحصیل بپردازند اما این موضوع منوط به استفاده از گوشی هوشمند و یا تبلت است.

بازیگر «اردوگاه خلوت» تاکید کرد: این فیلم تلویزیونی در حقیقت به معضلات دانش‌آموزی که در مناطق دورافتاده و روستاها از اینترنت و گوشی‌های هوشمند بهره‌مند نیستند، پرداخته است.

امینی‌خواه با اشاره به اینکه پیشنهاد بازی در این فیلم تلویزیونی را به دلیل داستان جذاب آن پذیرفت، مطرح کرد: پیشنهاد بازی در «اردوگاه خلوت» را پذیرفتم چراکه دوست داشتم صدای دانش‌آموزانی را که در مناطق دورافتاده و روستاها از امکانات کافی برای ادامه تحصیل خود برخوردار نیستند به گوش کسانی برسانم که می‌توانند در این راستا قدمی بردارند.

وی درباره تجربه همکاری با حسین ابراهیمی دستگردی کارگردان «اردوگاه خلوت» گفت: من ایشان را از سال‌های گذشته می‌شناسم و زمانی که پیشنهاد بازی در این فیلم تلویزیونی از سوی ایشان به من داده شد، به دلیل همکاری‌های موفق در پروژه‌های قبلی آن را پذیرفتم.

بازیگر «وارش» درباره نقش خود در «اردوگاه خلوت» اظهار کرد: من در این فیلم تلویزیونی نقش فراش مدرسه را ایفا می‌کنم که رابطه نزدیکی با دانش‌آموزان دارد و در حقیقت رابط بین مسئولان مدرسه و دانش‌آموزان است.

امینی‌خواه درباره پیام این فیلم تلویزیونی تصریح کرد: «اردوگاه خلوت» به دنبال آن است که بگوید تحصیل حق طبیعی هر دانش‌آموزی است اما در این روزگار که کشور درگیر کرونا شده است، عده‌ای از دانش‌آموزان باید از تکنولوژی استفاده کنند که در دسترس‌شان نیست و باید به سرعت به این موضوع رسیدگی و شرایط لازم برای آن‌ها فراهم شود.

وی درباره دیگر پروژه تلویزیونی خود با نام «قاب خالی» خاطرنشان کرد: من در این فیلم تلویزیونی به کارگردانی حسین ابراهیمی دستگردی که درباره بیماری‌های خاص است، نقش یک پزشک را ایفا کرده‌ام. تصویربرداری «قاب خالی» در سال 99 انجام شده است و پیام زیبایی هم دارد.

بازیگر «دنگ و فنگ روزگار» در ادامه درباره سختی‌های کار در دوران کرونا عنوان کرد: ما بازیگران اگرچه پشت دوربین تمام پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنیم اما جلوی دوربین نمی‌توانیم از ماسک استفاده کنیم و در معرض خطر هستیم. امیدوارم هر چه زودتر از شر این بیماری خلاص شویم.

امینی‌خواه در پایان با اشاره به اینکه هم‌اکنون مشغول بازی در 2 پروژه تلویزیونی است، عنوان کرد: در سریال‌ «جزر و مد» به کارگردانی علی عبدالعلی‌زاده حضور دارم. این سریال که از بهمن ماه در شهر اهواز جلوی دوربین رفته، قرار است از شبکه یک روی آنتن برود. همچنین در سریال «دگرگونی» به کارگردانی محمدرضا ممتاز که در شهر اصفهان جلوی دوربین رفته است، بازی دارم. این سریال نیز قرار است از شبکه سه پخش شود. البته هر 2 سریال به دلیل شرایط قرمز کرونا مدتی است که تصویربرداری خود را متوقف کرده‌اند و منتظر بهبود شراط هستند.