به گزارش افکارنیوز ، كاظم راست گفتار ، كارگردان و تهيه كننده فيلم "چك" با اشاره به عدم استقبال مخاطبان از فيلم هاي سينمايي به خبرنگار باشگاه خبرنگاران گفت: معضل ريزش مخاطب تنها در مورد فيلم چك نيست، بلكه شامل اغلب فيلم هاي روي پرده شده است حتي در اين ميان فيلم "روزهاي زندگي" كه در سي امين جشنواره فيلم فجر جوايزي را به خود اختصاص داد نيز به لحاظ گيشه اوضاع وخيمي را تجربه ميكند.

وی در خصوص دلیل ریزش مخاطب گفت: دلیل عمده ریزش مخاطب را باید در رکود اقتصادی و تورم دانست و از طرف دیگر نیز افزایش بهای بلیط مزید بر علت شد و اوضاعی را که شاهدش هستیم پدید آورده است.

کارگردان فیلم چک ادامه داد: در حال حاضر اگر یک خانواده چهار نفر اراده به سینما رفتن کنند و اگر ترافیک شهر، آلودگی هوا و دیگر حواشی اجازه بدهد باید یارانه یک ماه خود را صرف تماشای فیلم کنند.

وی افزود: اوضاع پیش آمده باعثشده تا مردم جامعه ما ترجیح دهند منتظر بمانند تا چند ماه پس از اکران فیلم لوح فشرده آن را تهیه کنند و یا حتی آن را از اینترنت دانلود کنند.

راست گفتار تصریح کرد: این عوامل باعثشده تا لذت دیدن فیلم در سالن سینما از مردم گرفته شود.

وي گفت: زمان آن فرا رسيده تا به دوستاني كه در سوداي انهدام صنعت سينما در ايران بودند تبريك بگوييم چون در كار خود موفق بوده اند.