به گزارش افکارنیوز،وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفتوگوی اختصاصی با پایگاه اطلاع رسانی دولت درباره اعمال سیاستهای تشویقی برای حمایت از تولید فیلم در ژانرهای مختلف سینمایی و حرکت به سمت تولید فیلمهای فاخر، اظهار داشت: سیاستهای تشویقی براى ترغیب سینماگران به سمت تولید فیلم در ژانرهاى مختلف در نظر گرفته شده است و حمایت از تولید فیلم، معرفی و تبلیغ فیلمها از وظایفی است که در وزارت ارشاد انجام میشود.

حسینی تاکید کرد: اولویت‌های این وزارتخانه برای حمایت از تولید فیلم‌های فاخر و در ژانرهای گوناگون بارها اعلام شده است تا تولید فیلم‌ها به سمتی حرکت کند که جاذبه بیشتری برای مخاطب داشته باشند.برنامه‌های ارشاد برای رونق سینمای کودکوزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به برنامه‌های این وزارتخانه برای رونق سینمای کودک، اظهار داشت: چندین سال است که جشنواره‌ای مستقل با عنوان جشنواره فیلم کودک و نوجوان برگزار می‌شود که یک جایگاه خاصی برای این ژانر سینمایی در نظر گرفته شده است، این موضوع بیانگر آن است که توجه به جمعیت قابل توجهی از کشور ما یعنی کودکان و نوجوانان برای مسئولان مربوطه مهم است.

وی افزود: خانواده‌ها هم علاقه‌مند هستند تا برای اوقات فراغت فرزندان‌شان فیلم‌های خوبی تولید و اکران شود. خوشبختانه در نوروز امسال برای نخستین بار فیلمی از سینمای کودک در جدول اکران‌های نوروزی قرار گرفت و این نشان‌دهنده این است که سینمای کودک مورد حمایت بوده و امسال هم این روند را ادامه خواهیم داد و سینمای کودک را حمایت می‌کنیم زیرا هر چه تنوع فیلم‌ها و ژانرهای مختلف بیشتر باشد، به نفع سینمای کشور است.

حسینی ادامه داد: امسال هم امیدواریم فیلم‌های مناسبی ساخته شود تا پاسخگوی نیاز کودکان و نوجوانان کشور باشد. البته دستگاه‌های دیگری مانند وزارت آموزش و پرورش هم در تولید فیلم‌های کودک و نوجوان و برگزاری جشنواره رشد اقدامات خوبی انجام می‌دهند که ما هم از این اقدامات مفید حمایت می‌کنیم.ساماندهی صنوف سینماییوزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین در ادامه درباره ساماندهی صنوف سینمایی نیز گفت: ساماندهی صنوف سینمایی را از مدتی پیش آغاز کردهایم و گروهی مامور این کار شدهاند و اقدامات در حال انجام است. همچنین شورایعالی سینما موظف شد پیرو مصوبات قبلی خود ترتیباتی اتخاذ کند تا به واسطه آن اصناف سینمایی قانونمند هر چه زودتر تشکیل شوند.