به گزارش افکارنیوز، كامران كاظمي - مدير نگهداري و پشتيباني فني ديتاي مخابرات استان تهران - در گفتوگو با ايسنا، در اين باره اظهار كرد: خرابي تجهيزات، شب گذشته به قطعي ارتباطات مشتركاني شد كه از مخابرات سرويس ميگيرند كه با تلاشهاي صورت گرفته اين اختلال يك و نيم ساعت طول كشيد و دوباره اين سايتها فعاليت خود را از سر گرفتند.

وی در عین حال تاکید کرد که در حال حاضر هیچگونه مشکلی برای مشترکانی که اینترنت خود را از مخابرات می‌گیرند وجود ندارد.

اگرچه مسوولان مخابراتی مسوولیت اختلالات شب گذشته را برعهده گرفته اند اما با این حال در روزهای اخیر به نظر می‌رسد وضعیت اینترنت کشور به پایداری گذشته نیست و به اذعان بسیاری از کاربران در موارد مختلف شاهد کندی سرعت و یا قطع برخی سایت‌ها بوده‌ایم.

حتی این موضوع تا جایی پیش رفته که امروز برخی رسانه‌ها به انتقاد از این موضوع پرداخته و آوردند که در زمان سخنرانی رییس جمهوری در مراسم آغاز به کار مجلس نهم سرعت اینترنت کشور به دلایل نامعلوم به حداقل ممکن رسید.

در اين ميان عده اي از كارشناسان و متخصصان فضاي سايبري كشور هم از قطع روتر روسيه سخن ميگويند و دليل كندي سرعت روز گذشته را در اين موضوع مي دانند. عده اي هم مسئله را كاملا عادي تلقي كرده و مي گويند معمولا همه روزه ساعتهاي ۱۰ تا ۱۱ يكي از شلوغترين ساعات اينترنت است و اين موضوع را اينگونه توجيه ميكنند كه همه روزه بين ساعت ۱۰ تا ۱۱ صبح به دليل بالا بودن ترافيك شبكه اينترنت كشور كاربران در نقاط مختلف شاهد نوعي كندي در سرعت هستند.